A 3 perc arra elég, hogy megtaláld a lényeget – Értékelésverseny az evosoftnál – evotalk
Episode description
„Szeretünk akkor visszajelzést adni, amikor valami nem sikerült, de ezzel inkább csak elkeseríteni lehet az embereket. Abban segített nekem a Toastmasters, hogy a pozitív dolgokat is észrevegyem, és ne felejtsem el visszaadni.”
Április 15-én, szombaton a Toastmasters országos beszéd- és értékelésversenyét az evosoft irodaházában tartják meg, ennek alkalmából Szökőcs Csaba két érintett kollégánkkal beszélgetett a versenyről.
Az egyik Csák Dani, aki rendszertesztelő mérnökként másfél éve csatlakozott az evotalk klubhoz, és mára magabiztosan áll ki a saját projektjében 50-60 ember elé is. Dani egy másik Toastmasters klub, a Pestbeszéd versenyén vett részt célbeszélőként, ahol egyszerre többen értékelték a beszédét. Miben más egy ilyen beszéd, mint egy hagyományos előadás? Miért éri meg rész venni „áldozatként” egy ilyen értékelésversenyen, akár kezdőként is? Hogyan kezeld az ellentmondásos visszajelzéseket? Ezekre a kérdésekre válaszol Dani, miközben az élményeiről mesél.
A másik vendég Csüllög Eszter, aki architektként és csapatvezetőként dolgozik az evosoftnál, és szombaton az evotalk színeiben vesz részt a magyar nyelvű országos értékelésverseny döntőjében. Mi is ez a beszédértékelés, és mire jó? Hogyan segít ez a napi munkádban, amikor visszajelzést kell adnod? Mire elég egy 3 perces értékelés? Esztertől nem csak ezekre a kérdésekre kapsz választ, hanem azt is megtudhatod tőle, hogyan tudsz olyan értékelést adni, hogy az ne csak a beszélőnek, hanem a többieknek is példaértékű legyen.
Csatlakozz te is a versenyhez nézőként, regisztrálj a Facebook eseménynél, és szurkolj te is Eszternek április 15-én délután az evosoftnál!
