"Räägime asjast":  Mis on viga Eesti demokraatial? - podcast episode cover

"Räägime asjast": Mis on viga Eesti demokraatial?

Jun 01, 20251 hr 1 min
--:--
--:--
Download Metacast podcast app
Listen to this episode in Metacast mobile app
Don't just listen to podcasts. Learn from them with transcripts, summaries, and chapters for every episode. Skim, search, and bookmark insights. Learn more

Episode description

Tänast saadet veab Mart Helme, kes teeb esimese intervjuu portaali Meie kirik peatoimetaja Veiko Vihuriga, kellega arutataksegi, mis on Eesti demokraatial viga. 
Veiko Vihuri sõnul tuleb kõigepealt vastata küsimusele, kes on meie riigis peremees, meie riigi omanik ja sellele vastates liigubki kõik paika. Me teame, et vastus peab olema, et riigi peremees on rahvas, aga nii see ju ei ole. 


Teine külaline Urmas Reitlemann räägib Tallinna volikogus toimuvast. Neljapäeval avaldati umbusaldust abilinnapea Karl-Sander Kasele, kes oma tööga lihtsalt hakkama ei saa. See umbusaldus oli üks paljude seast. Ajast, mil linnavõim välja vahetati, on olukord märkimisväärselt hullemaks läinud. Reitelmann räägib korruptsioonist linnas ja kuidas ebakompetentsust püütakse varjata ülbitsemisega. 
Saate viimases osas on telefonil Martin Helme, kes räägib Ungaris toimunud vägevast konservatiivide ja rahvuslaste kongressist CPAC-ist, kus ta osaleb juba kolmandat aastat ja on astunud üles alati ka kõnega. CPAC-il on esindatud Euroopa riikide konservatiivide kõrval ka Põhja- ja Lõuna-Ameerika mõttekaaslased. Tänavuse konverentsi lipukiri oli: patriootide aeg on käes! Arutelud käisidki peamiselt selle üle, kuidas saada ka Euroopa samale joonele, kui Trumpi juhtimisel Ameerika. 

Head kuulamist!

For the best experience, listen in Metacast app for iOS or Android