Miért vesztett Jeremy Corbyn? - podcast episode cover

Miért vesztett Jeremy Corbyn?

Dec 18, 201947 minSeason 1Ep. 15
--:--
--:--
Download Metacast podcast app
Listen to this episode in Metacast mobile app
Don't just listen to podcasts. Learn from them with transcripts, summaries, and chapters for every episode. Skim, search, and bookmark insights. Learn more

Episode description

Rossz volt a jelölt? Felülírt a Brexit? Nem volt jó a program? Mi a Munkáspárt jövője? Ezekről a kérdésekről beszélgettünk Tóth Csaba újságíróval (Mérce), Egyesült Királyság szakértővel. A beszélgetés során a következő szempontok merültek fel: • Lehet, hogy Jeremy Corbyn nem egy karizmatikus politikus, de a tapasztalatok szerint Isten óvjon a karizmatikus politikusoktól. • Ez a választás alapvetően egy második népszavazás volt a Brexitről. Ez a kérdés minden mást felülírt. • Jeremy Corbynnak itt nem volt jó választása, a pártja végletesen megosztott volt. Akár a kilépés párti, akár a bennmaradás párti opcióba áll bele, elveszíti a szavazóinak egy részét. Ezért maradt a lebegtetés, amit a külvilág határozatlanságnak érzékelt. • A brit politikában, ahogy máshol is, elképesztően fontos a média szerepe. Nagy-Britanniában durván jobboldali a média, ami a felmérések szerint nagyon ellenséges volt Corbynnal. A média szerepének firtatása nem a felelősség elhárítása. A média a Gramsci féle kulturális hegemónia fenntartásának első számú eszköze. A választók felé a jelölt szinte kizárólag ezen a filteren keresztül jelenik meg. • A fiatalok körében Corbyn rendkívül népszerű volt, 18-tól körülbelül 40-ig. Ebből azonban nem következik, hogy mire felnőnek, a média és saját gazdagodásuk hatására nem válnak-e jobboldali szavazókká. • Tóth Csaba szerint a Munkáspárton belül nincs visszatérés a Blair-i korszakhoz, inkább egy Corbyntól csak kicsit centristább vezető jöhet, és nagy valószínűséggel nő.
For the best experience, listen in Metacast app for iOS or Android