Psihologie în pandemie: Daniel David despre sănătatea mintală
Oct 05, 2021•23 min•Season 2Ep. 7
Episode description
Statul francez va deconta de anul viitor consultațiile la psiholog. Anunțul, făcut chiar de președintele Emmanuel Macron, e un semnal puternic vizînd importanța sănătății mintale în general și în contextul pandemiei în special. Cum ne raportăm în România la sănătatea mintală? Am vorbit cu Daniel David, rectorul Universității Babeș-Bolyai din Cluj și președintele Asociației Psihologilor din România.
O emisiune de Adela Greceanu și Matei Martin.
Un produs Radio România Cultural.
For the best experience, listen in Metacast app for iOS or Android
