Finlandia w Warszawie - historia drewnianych domków
W jednym z nich mieszkał Ryszard Kapuściński. O domkach fińskich na Jazdowie i Polu Mokotowskim mówi Michał Krasucki (Stołeczny Konserwator Zabytków).

W jednym z nich mieszkał Ryszard Kapuściński. O domkach fińskich na Jazdowie i Polu Mokotowskim mówi Michał Krasucki (Stołeczny Konserwator Zabytków).
38 odsłona konkursu pod tą nazwa ruszyła. Możecie zgłaszać warszawskie balkony i ogródki (nie tylko swoje!). W "Stacji Warszawa" gościła Aleksandra Majda - Butkiewicz (zarząd Zieleni m.st . Warszawy). Rozmawia Kasia Wojtasik.
"Zwierzęta w Warszawie. Tropem relacji" to nowa wystawa w Muzeum Warszawy, dzięki której przyjrzycie się wspólnej historii życia w Warszawie ludzi i zwierząt. Gościem Kasi Wojtasik była Lena Wicherkiewicz, kuratorka wystawy.
Trwa kolejna odsłona plebiscytu "Warszawianka Roku". Gościem w "Stacji Warszawa" była wiceprezydent Warszawy - Aldona Machnowska - Góra.
Błękitno-zielona infrastruktura Warszawy, miejskie gatunki roślin i zwierząt, zanieczyszczenie świetlne, hałas i zmiany klimatu widoczne w Warszawie. Monika Konrad i Agnieszka Kowalewska z Miejskiej Pracowni Planowania Przestrzennego i Strategii Rozwoju Warszawy opowiadały o środowisku naturalnym stolicy. Pytała Kasia Wojtasik.
Jak pandemia zmienia relacje rodzinne, obowiązki domowe i zdrowie mieszkanek Warszawy? Z Katarzyną Wilkołaską - Żuromską - pełnomcniczką prezydenta m. st. Warszawy ds. kobiet rozmawiała Kasia Wojtasik.
Justyna Sobolewska - przewodnicząca jury Nagrody Literackiej m.st Warszawy mówi o nominowanych w tegorocznej edycji tytułach. To mnóstwo świetnej literatury! Podpytuje Kasia Wojtasik.
Od 14 maja mieszkańcy Warszawy mogą korzystać z 4 nowych punktów szczepień. Gościem Kasi Wojtasik była Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.
To nazwa warszawskiej grupy pracowniczek sektora kultury i przewodnika, którego są autorkami. Dostępny bezpłatnie, przeznaczony dla instytucji kultury, ale z solidnej porcji wskazówek korzystać mogą wszystkie organizacje, którym zależy na dobru planety. Anna Czaban i Iza Kaszyńska gościły u Kasi Wojtasik.
Trwa głosowanie publiczności w najlepsze warszawskie budynki (i nie tylko!) w ramach tegorocznej edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy. Laureatów poznamy 25 maja. Z Moniką Komorowską (Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego UM Warszawa) rozmawiamy o tym, jak oceniać architekturę i wskazujemy realizacje, które walczą o głosy publiczności. Rozmawia Kasia Wojtasik.
Balustrada ze Szpitala Bielańskiego, okno z kamienicy przy Hożej czy słynne warszawskie gorseciki oglądać możecie w Archwium Warszawskiego Detalu. O architektoniczych drobiazgach, które opowiadają historię miasta mówi Paulina Świątek ze Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków, pyta Kasia Wojtasik.
Jan Piotrowski (pełnomocnik Prezydenta m.st . Warszawy ds. Wisły) o tym, co czeka nas nad Wisłą wiosną i latem. Dużo sportu, dużo kultury, wspólna troska o środowisko i wiele więcej. Rozmawiała Kasia Wojtasik.
Zostaliśmy policzeni. Podczas pracy nad nowym studium zagospodarowania przestrzennego zbadano dokładnie m.in . strukturę demograficzną mieszkańców Warszawy. Jest nas dużo, będzie jeszcze więcej. Gościem Kasi Wojtasik była Monika Komorowska z Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st . Warszawy. Raport "Ilu nas jest, a ilu będzie?" znajdziecie na stronach Urzędu.
Topole, lipy, sekwoje, sosny i wiele innych gatunków. W sumie na terenie Warszawy rośnie 9 milionów drzew. Oczyszczają powietrze, produkują tlen, dają cień. Z Justyną Glusman - Dyrektorką -Koordynatorką ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni w urzędzie m.st. Warszawy rozmawiamy o wielkich pieniądzach płynących z drzew w Warszawie, zazielenianiu miasta i przepisach chroniących miejską zieleń. Pyta Kasia Wojtasik.
Jaśmina Wójcik przez lata w swojej działałalności artystycznej pracowała z mieszkańcami Ursusa. Tym razem do działania zaprasza dzieci i na wzór "Małego Przeglądu" Janusza Korczaka uruchamia "Gazetę Dzieci". Projekt powstake w ramach stypendium artystycznego m.st . Warszawy.
Od 1 kwietnia warszawiacy płacą za wywóz odpadów na podstawie zużycia wody. O tym, jakich rozwiązań wymaga gospodarowanie odpadami w stolicy rozmawiamy z Michałem Olszewskim - wiceprezydentem m.st . Warszawy. Pyta Kasia Wojtasik.