Maksymowicz odchodzi z klubu PiS. „Będą kolejni”
Apr 14, 2021•19 min
Episode description
„W kuluarach Sejmu mówi się o co najmniej kilku osobach, które zamierzają odejść z Klubu Parlamentarnego PiS” – tak Michał Kolanko komentuje dzisiejszą decyzję prof. Wojciecha Maksymowicza, związanego z Porozumieniem. Były wiceminister nauki w rządzie Mateusza Morawieckiego opuścił klub PiS po tym, gdy resort zdrowia zarządził kontrolę na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Jej powodem są doniesienia o "nieetycznych eksperymentach", które miał nadzorować Maksymowicz. On sam mówi, że „pula mojej skłonności do kompromisu skończyła się”.
„Rzecz W Tym” – środa, 14.04.2021 r.
Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
For the best experience, listen in Metacast app for iOS or Android
