¶ Évadzáró és Hallgatói Bosszúságok
Nagy szia neked! Szia, Barnikám! Szevasz, Brontosaurus! Aj, hagyjuk már! Beléd is, beléd is, egészséget rá! Na mi van? Figyelj, elérkeztünk az évad utolsó adásához. 12. rész. Igen, már nem tudtuk még... hogy 12 lesz, vagy 10, de nekünk is van szüksége egy kis nyári szünetre, nem?
Kreatívan kell hozzáállni szerintem. Mit fogsz csinálni a nyári szünetben? Jaj, hát elmegyek nyaralni, napozni. Te meg a nyaralást, de meddig jutsz a madárstérig jutsz, maximum. Igen, a múltkor volt, hogy hosszú hétvége, mondtam neked, hogy én el akarok menni a hétvégére, talán mondtad, úgyhogy jutsz tovább. abomadácsik.
Segítek, a mixátig jutottam. Még közelebb van, de nem tudom elképzelni, hogy a hófehér vád lid, azt valaha nap éri. Tehát a vége az univerzumnak. Kiukad az ózor réteg azonnal, de megbomlik. De szeretlek, de jó fej vagy, de aranyos vagy.
Parton, voltál már valaha? Ezt tudom, hogy úszni nem tud. Voltál már, úszni nem tudok. Voltál már, tengerparton, de aranyag a napot se szeretem. Napra nem tudod. Én vagyok az a típus, aki nem barnul, hanem ég, de hogy így azonnal. Na, de hogy elmegyünk, egyébként nem sokra egy hét szükséges, Köszönetre megyünk el, és utána a Youtube-on térünk vissza.
Főn is madárként, nem a Youtube-on, Youtube-on is. Ne fenyegesd a kedves hallgatókat, nézőket! Sőt, nem is kettesben leszünk, hanem hívunk béridegeskedőket is, lesznek vendégeink, akik velünk együtt idegeskednek majd. Így van. Úgyhogy ne maradjatok le egy hét szünet után, hanem írjatok. Ha nem gyertek vissza, gyűjtsétek magatokban az idegeskedést, mi is gyűjteni fogjuk az idegesítő sztorikat, és vendégekkel együtt fogjuk kibeszélni. De hát kezdjük is el, mi idegesített fel bennünket a héten.
Levelet kaptam, like. Life? Levelet kaptam life. Life is life. Jó, nem tudom, én fiatal vagyok, nekem ez már nincs meg. Zsófi nevű hallgatónk írt nekem 40 darab dolgot, ami idegesíti. Nem fogom felolvasni. Úristen, én is kapok ki ilyeneket. Na, ez nagyon idegesítő egyébként. Miért nem választ ki? Ebből 39 nagyon fontosat. Elmondom, hogy milyen idegesítő. Nagyon jókat írt, az az idegesítő, hogy screenshotba küldted.
úgyhogy nem tudtam kikopipészre, nem le kellett írnom, de csak így páratveresek, tényleg nagyon jók. Ha valaki folyóvizel fúj orrot, és nem zsepivel... Fúj! Hát persze, úristen, vagy, ha valaki zuhajzás közben pisil. Ugye van két iskola a zuhajzás... közben pisilők, meg a zunányzás közben soha nem pisilők, hogy ezt letagadok. Nem árulom el, hogy én melyik vagyok. Olaszok, akik az előző esti kaját belesítik a reggeli rántottába.
Kínos csönd, nem mondod el, melyik vagy jó. Nem mondom el. Szóval olaszok, akik az előző esti kaját belesütik a reggel iránt a tésztát. Tök alap. Tök alap. Tök alap. Emberek, akikre kérdezés nélkül hoznak a buléba a plusz 5 főt, gyengén világító lámpák. ember, akik évekig hordanak fesztiválos karszalagokat, emberek, akiknek a kutyájuknak saját Instagramjuk van,
emberek, akinek nincs lenémítve a telefonjuk. De várjál, várjál, de miért habzsoljuk ezeket a témákat? De miért kell mindegyiket elsütni? Miért nem időzünk el? Nem is értem, hogy rámzódítod ezt a sok-sok ingert, és nem tudok reagálni. Hát persze, hát a koszos, a festival,
karszalag, amit az évek óta a baktérium tenyészet. És az a büszkék is rá, büszkék rá, hogy ez neki nem szakadt le soha. Igen. És elteszi már az első sziget, és már 90-an a sivek. És én már akkor szépen, és persze a haja is rasztás, és azt is azóta nem nyúlta a haját.
hozni amióta karszalagjához. De ezek azok az emberek, akik meghagyják a babájuknak középen egy tisbe, tudod a hajukat. Tetűhinta. Hogy könyörögtem a szüleimnek, csak azt mondták, hogy nem lehet, mert proli. És akkor még nem volt annyi eszem, hogy mondjam, de hát én is proli vagyok. Igen, és akkor csillagjegyek, vegánok, amerikaiak és galambok. Galambok? Hát persze. Nagyon jó.
¶ Furcsa Hirdetések és Influenszer Klisék
Beszélgettünk már itt egyes szám első szemében megírt hirdetésekről, most találtam egy nagyon-nagyon jót, figyelj, IKOS, eleve IKOS. Eladósorba kerültem egy év boldog házasság után. Nagy személyemocsi. és kerültem úrnőmhöz nagyú. Voltak gyönyörű és stresszes napjaink is, betömtek, szívtak, én pedig hálásan villogtam, rezektem és már el is füstöltem. Aztán egy nap nem bírtam tovább ezt a mértékteleneket,
kihasználást, ezért, mikor töltő tokom és a hevítőm is garanciába kilett cserélve. Cserébe új tulajdonosom elsőként veheti el a szüzességem. Kapsz hozzám múzes kosarat, zárój el dobozt, viagrát, zárój el töltőkábelt, táskát, amiben hazavihetsz, egy év garanciám van még, ha elektromosan bekrepálnék. Mocskos anyagiak, zárój el sajnos most. Már túl, szájnok jól. Szájnok jól.
Így az álszentség ne tovagyja. Sajnos mostani gazdám csóró, így nem teheti meg, hogy elajándékozzon. Érzelmi manipuláció. 12.000 forintot kérne értem. Jelige, vedd el a szüzességem. elképesztő. Az a baj egyébként, hogy közben viszont vásárlóként én maximálisan megbíznék egy ilyen eladóban, aki így írja meg a hirdetés, nem? Hát, talán igen, igen, igen, talán, de az is lehet, hogy úgy...
gondolódnék attól az ájkosztól, amelyiknek saját személyisége van. Hát mi lesz, hogy legközelebb lesz itt, hogy csúnyát mondtam. Most már ne szívj el, most már ne szívj el, most már ez nem kéne, ez már a napi úrnőm. Tényleg úrnőmnek szólítana. De várjál, gyűjtöttem még. Azok az influencerek, akik azt írják, hogy csodahely, csodanő, csodanap, csoda.
Faszom, nem tudom. Igen, szeretem hely, szeretem emberek. Hashtag, és ezt hashtaggel. Nagyon jó, illetve még egy kis morzsát hoztam ehhez a csomaghoz. Mackó Ágnes küldött egy olyat, hogy... A celepházalások számomra legideges időbbike arcápolási rutin. Nem tartom magam slampos nőnek, ismerek és alkalmazok arcápolási módszereket, de...
Amikor meglátom az arcápolási rutin kifejezést, elönti a vér az agyamat. Neked mi a kedvenc reggeli és esti arcápolási rutinod? Én az enyémet már évekkel ezelőtt kialakítottam. Itt következik a márka és termék felsorolás. Mely termékek? Persze tavaly ilyenkor még rohadtul a köztudatban sem.
voltak. Könnyed hab, oxigénes buborék, vizes textúra. Ezzel tutira bekelül a rutinomba. De ez egyébként a skin care routine kifejezése, ami pörög. És az, hogy mindig álságosan egy kérdéssel kell nyitni a posztot. Te egyébként hogy? Nagyon érdekli. Baromira érdekli, baromira. De hogy ezek a rutinok, hogy csak van napi 20 perced, ab work, joga, meditáció, olvasás, fejezd be a sorozatodat. David, nincs. Hány húsz perc kéne még egy napból?
¶ Instagramos Piramisjátékok és Átverések
Az egyik hallgatónk küldte az ófabbés embereket, akik ugye megtalálnak, húsz évesen akarják kezelni a pénzedet, tudod, ez ilyen piramis ügy. Piramis ügy, de ennél van egy sokkal jobb. Someone slid into my DMs. A héten Kinga. Szia Barna. Smiley fej, pironkodó Smiley. Feltűnt, hogy te is követsz hasonló oldalakat, mint én. Gondolom a tavalyi év neked sem úgy alakult, ahogy szeretted volna.
Szomorú emoji. Nekem jelenleg két munkahelyem is szünetel a vírus miatt, ezért úgy döntöttem korábban, hogy az online térben is kipróbálom magam, és hál' Istenek be is vált. Két kezét összetevő emoji. Megmutassam, hogyan tudsz te is pénzt keresni mindössze az Instagram által? Nem hiszem el, hogy még mindig működik ez. Nem hiszem el. Azt viszont elhihetett, hogy én válaszoltam neki. Szia Kinga.
Mosolygó smiley. Konkrétan melyik hasonló oldalra gondolsz? Nem érkezett a választ. Egyetlen oldalt se követek azok közül, akiket te követsz, Kinga. Nincs válasz. De a feltűnt biztos így van, kíváncsi legyenek, milyen oldalakra gondolsz.
Milyen oldalakat követek, amik hasonlók? Milyen oldalakat követek, amik hasonlók, amiket te követsz, Kinga? Ezt már csak nagy betűvel? Nem csak nagy betűvel, de ugye ez négy üzenet. És akkor küldött valamit, hogy tényleg én is követtek, mondom, hogy hát, meggyőztél, Kinga, éles szemed van, ha ez feltűnt.
Kérlek, hozd meg velem, hogyan tudok pénzt keresni mindössze az Instagram által. Semmi válasz. De tényleg pont neked, akik egyébként a síkireg vagyok, egy elég jól működő oldal. Tehát ha valaki tudja, hogy kell az Instagram-on. De hogy írtam neki, kérlek, hozd meg velem, hogyan tudok pénzt keresni mindössze az Instagram által. semmi válasz, mondom, Kinga? Kinga?
Ígértél nekem megoldására, hogy hogyan keresek pénzt. Új Isten, mert memeressük el a csontot. Egyszer a Pitbull elkaptál ezt a csontot, mert soha többet memeresszni. Jézusom, de nem lennék vele, nem tereskednék vele, duram. Még másnap írtam neki, Kinga, kérlek, ne várasd tovább. Ozd meg velem, hogyan tudok csak az Instagram által pénzt keresni.
Nem osztotta meg velem Kinga, szóval azóta se tudom. De ilyenkor mi azt képzeljük, hogy most jól megmutattuk neki, és megaláztuk, és majd megtanítottuk, kezdj be Dudáni, és Kinga pedig szalik rá, mert egyébként 150 lúzer válaszolt neki, és azokkal ők már régy pénzeket. Mi az, hogy csak az Instagram által pénzt keresni? Figyelj, nekem van ismerősöm, aki aloe vera Forever Living Productból.
kiválóan megélt, és mindig talált valakit, aki elég hülye volt hozzá, hogy be, és van ez, tehát vannak ilyenek, és akkor ők ebben a múlt is világban dossziékkal járkálnak. Nem mondom, hogy nem szedtünk mi is gyerekkoromban nem tudom, milyen csodavita. mint amitől... Persze, persze, valamilyen life volt, és azt mondom, hogy egy hete szedte az egész család, és mindannyian betegek lettünk, és akkor abban lehetett, hogy baromi drága volt, és rózsaszín.
¶ Temetői Illem és Futás
Múlt héten sokat panaszkodtunk az influencerekről. Mikor nem panaszkodunk? De mikor nem panaszkodunk? Mikor nem panaszkodunk az influencerekről. De hogy múlt héten ugye volt ez a temetésre menős szelfizés. Edino. Istenem, szegény, úgy beleszállt. Volt ez a horror sztori, ez egy kicsit gyászos sztori. Na de most valaki küldött nekem, Nagy Niki nevű valami influencer, a pécsi köztemetőben fotózkodott.
gyönyörű virágok, fák, és akkor felöltözött ugyan olyan színű ruhába, mint a virágok, és lefotózta magát, és kiraktam magára, és nagyon büszke volt. És erről eszembe jutott, meg idegeskedtünk ezzel a hallgatóval, hogy ez mennyire szörnyű. Aztán rájöltem, hogy van nekem egy barátom. Én. Oké, konsekvensze. Én. temetőkbe jár, társasági életet ér, és azt gondolja, hogy ez rendben van. És ez te vagy. És ez felháborító, ez polgárpukaszó, ez rémes. Elkaptál, elkaptál. Te vagy az, aki azt mondod, hogy
hogy kimegyek a temetőbe futni. Ne haragudj, mert mit képzelzte magadról? Van egy olyan temető Budapesten, ahol ez szokás, és egyébként Budapest legnagyobb zöld területéről beszélünk. De kit érdekel, az nem neked van fenntartva az a szép. Te még kit zavarok, ne haragudj, kit zavarok?
Azt mondja, hogy egyébként síri csend van mindig, meg elég halott a buli, elég halott a buli. De nem azt mondom, hogy Adin meg Kölcsén ugrálok, mellettük futok. Egyébként tényleg szoktam, Szerb Antal mellett mindig elmegyek. Többször is, hogyha tehetem egy kis vörösmarti, egy kis adi, egy kis faludi. Tehát érted, de emberek, az egy, hogy ott valaki éppen...
te met érted a szeretteit, és akkor te el... Erről szó nincsen. Nem úgy működik. Van hátul egy vadregényes rész, teljesen elhagyatott, gyönyörű szép, ez egy erdei futás tulajdonképpen, és ott nincsenek is. sírok, hanem az ember kikerüli. Akkor is! De itt azért babakócsikkal sétálnak az emberek, nagy családok sétálnak. Nagy családok sétálnak. Figyelj, ez egy élettér.
elettérkérdése. A város az egy aszfalt, az egy betondzsungel, egy aszfalt, szörnyetek. De vannak parkok, el lehet menni az erdélyben. Akkor most sorolt föl nekem, hogy hány parkban lehet futni. A Városligetben lehet futni a Feneketlentónál, lehet futni. A Ligetben lehet futni, a Margitszigetel lehet futni. Margitsziget négy, és ennyi, és körbeértünk az egész városban. Nem lehet máshol futni, plusz hol tudsz a városban síkterepen úgy futni, hogy bármi kapcsolatod legyen a környezettel.
Illetve a város nem tudom... Csontvázak. Csontvázakkal. Jó, hát van ilyen, van ilyen, akinek ez belefér, én az vagyok, akinek belefér, és az vagyok, aki egyébként nem szeretem a városi... Akkor fotózkodni is lehet a sírok között? Figyelj, szerintem nem. Szerintem mindennek megvan a határa. És azt kell, hogy mondjam, hogy közben nem csapok zajt, nem szemetelek. Azért szerintem, amikor egy nagy család kimegy a temetőből,
és a kisgyerek tépkedik a fakérget, amit láttam a múltkor, és közben meg játszik, meg szaladgál, meg ilyen kis motorja van, szerintem az már akkor nagyobb tiszteletlenség. De azt se gondolom, tehát attól, hogy még ott vannak a halottak, attól az élet megy tovább. Ők is éltek, az élet... A hely, az ott van arra a hely, hogy ott ne izély jogázdál meg. Én az életben hiszek, nem jogázok, elfutok közöttük. Hát sajnálom, mert nem is kapnak el.
¶ Ökoagresszió és Szemét a Dunán
Na hát ha már természet, és az előbb említettem, hogy azért mit nem csinálok, nem szemetelek, hát most eléggé... Na jó, utcai konfliktusba keveredtem, kész, mondjuk ki. Ne idegesíts. Tehát, hogy házmester voltam, rendőr voltam, csendőr voltam. Lementél a panála alá, és izé valakinek bemostál. Figyelj, majdnem, majdnem, és nagyon jó, hogy vizes hasonlatokat mondta, hogy bemostál meg nyakleves.
Tizenvalahány éve járok kajakozni a Dunára, és végignézem ez alatt, tényleg házsátus zsörtölődő nagypapaként, hogy ahogy a stégen gyűjtik az emberek a cigicsikkeket, ahogy a helles dobozok úsznak a vízen, ahogy a kóla úszik a vízen, ahogy a csipszes zacskók úsznak a vízen, és azon, hogy
elegen van, meg az ételdoboz, elegen van, tényleg elegen van, ne haragudj, elegen van. Három nyelven van kiírva a stégre, hogy magánterület odalépni tilos, és mégis, most nem hiszem, hogy pont a nyelvi akadályok miatt, hanem amúgy leszarnák, vagy lesz szarják.
és hát mindig végignézem, és akkor mostanában egy-két éve már szólok, tehát szedem ki a kajakot, és aki éppen ott ül, ugye majd elteszitek a csiket, ugye majd magaddal viszed a szenetet, ugye a húzni. Igen, beszólogatok, hát ez van, hát most mit csináljak? Igen, ez van, és lassan van ilyen cigis öreg. Ugye majd akkor elrakod a csiket?
És akkor néha kamerával fenyegetek, hogy amúgy veszi a kamera, néha azt mondom, hogy közteres vagyok. Most futottam, evesztem, teljesen lemerült agya. Egyébként magamon éppen valamint behergelve hangosan válaszolgattam egy képzeletbeli vitapartnernek. Ez a legrosszabb.
Tudom, bevallom, most itt csak neked. Csak kettőnk között bevallatom, hogy én azt szoktam, és akkor lejátszom újra, és akkor egyre jó pofábakat mondok, tudod. Olyan riposztó, olyan gyors vagyok, ilyenkor igen, 150 egyszerre. Na mindegy is, majdnem kikötök, látom. hogy egy ember, ahogy elfogyasztotta a dobozos sörét, elengedi a sört és beejti a Dunába. És az ott így ott marad előtte. Én pont ott vagyok a kajakkal, közelebb bevezek, mondom neki, vedd ki. Semmit, vedd ki.
semmi, vett ki, ezt 12-szer elmondtam hasonlóan. Pokoli agresszívan, de pokoli agresszívan. Mondtam, hogy vett ki, vett ki, vett ki, aztán kapott egy nemet, és mondtam, hogy de vett ki, vagy utána mész, de nem, ezért mit témik. És hát nagyon szégyellem, ugye a kajakkal én ilyenkor állok, egyensúlyozom, hogy folyamatosan a lapáttal a vizen kell tartani, ne borulj be, hát K1-ről beszélünk ugye.
Na igen, és hát el tudsz úgy indulni, hogyha az első néhány csapást különösen mély, és hát tudsz úgy elindulni, hogy hátrafele a vizet kiszord a lapáttal, és hát... Mit tesz Isten? Most éppen úgy sikerült pont elindulnom, hogy a lapáttal egy nagyot merítettem, és ahogy az első csapást húztam, hát az úr tiszta víz lett. Meg tudom, hogy egy ilyen igazi kis szemét, kis alávaló, semmire...
kellő. Hogy kéze, kiruházott fel téged ilyen... Kiruházott fel téged ilyen felelősséget. Ki mondta azt, hogy a lincényi Márko...
igazságot szolgáltat a kis evezőjével. Tudom, messze túlléptem a kompetenciámon. És mit szó, kivette legalább? Messze aránytalan volt a büntetés. Ki vagyok én, hogy büntessek, tudom. Tehogy vette ki, és én se tudtam kivenni, mert nem... de nem működött, rendre se utasítottam az egész, tehát semmi nem működött, de mit csináljak, hogy tudjam, nem tudom még egyszer végignézni, hogy valaki...
Öt méterre van tőle a kuka, hát miért nem tudja beledobni a kukába? Figyelj, ez az ökoszorongásnak az új szintje az ökoagresszió. Tehát, hogy ez az ilyen ökofasizmus. Értem, hogy nem ez a módja, hogy lefröcsköljük az embereket. De hogy nem kell valamit... tennünk azért, tehát figyelj most, a Margisért most tette ki ilyen szelektív hulladékgyűjtőket. Miért? Tehát tíz méterenként egyébként. Ott van három méterre tőle a kuka. De most nem tudja, de tényleg a vízbe beledobja?
Mert elmegy a szem, érdem a pszichológiát, elmegy a szeme elől, és már is nem kellene szembesülni. De most egyébként gondolod, hogy ezek után ő soha többet nem fog a Dunába dobni semmit. Elmondom, hogy mi lesz. Az lesz, amikor engem rajta kapott a rendőr, hogy átmentem a piros lámpán a biciklivel. Azóta ugyanúgy átmegyek a piros lámpán.
lempen a biciklivel, csak közben oldalra meg hátranézek, hogy jön rendőr, tehát ezt fogja csinálni, van-e kajakos, nincsen, bedobom a sörömet. Gratulálok. Jó, mit tettél volna? Mit tettél volna? Látod, hogy ott van, elengedi a legnagyobb nyugalommal? Én szeretettel. Én szeretettel, tehát én oda megyek, elbeszélgetek a gyerekkoráról. Persze, van ennyi idő. Na de most komolyan, oda mész szeretettel, meg kéred, nem veszik ki, mit csinálsz? Hát nem fröcskölöm le az érvezőm.
Ezt megértem. És ne is fröcsköd le, igazad van. Vannak azok az emberek, akik egyszerűen nem képesek ugyanazon a hangon beszélni.
¶ Idegesítő Telefonálási Szokások és Bolti Sztereotípiák
telefonon, mint ami egyébként a hangnemük. Included én. Igen, például te is. És ennek nagyon sok alfaja van. Kedvencem, aki... 15 decibellel fölötte, tehát a igen, jó, jó, jó, jó, jó, jó, jó, jó, jó, jó, jó, jó, jó, jó, jó, jó, jó, jó, jó, jó, jó, jó, jó, jó, jó, jó, jó, jó, jó, jó, jó, jó, jó, jó, jó. Akkor nem is korumadá, ez ne? É, ó, ó.
Igen, levegővétel. És így mi történik? Tehát nem mondtam semmi vicceset? Akkor van az, aki... De én nem én ezt szeretem, én ezt szeretem, mert legalább veszély a fáradtságot, és legalább ez egy gesztus értékű valami, én ezt szeretem. hogy felmegy egy ilyen rámpára, és akkor onnan így kilövi saját magát így a...
káosz űrbe, érted? És akkor van az, aki közeli rokon, mondjuk így. Közeli rokon, mondjuk így. Biztos nem fog magára ismerni. Nem fog magára ismerni, és akkor veszekszük, nem tudom, cserög a telefon. Na, szia! Tudod? Na, szia! Figyelj csak azért kerestelek, mert... És én meg így... Mi történt? Hol tűntél? Ugyanezen a Wall Street farkasában, akkor nem is szobályod, baszi, akkor kitölfelem... Igen, jó eset.
De én meg a legrosszabb vagyok, én meg üvöltözök azonnal. Tehát azon, hogy mindent be kell csukni körülöttem, ajtót, ablakot, mert senkit és semmit nem kímélve rettenetesen hangos vagyok. Tehát teljesen out of control, mondaná a művet német. Nem kérem, hogy demozd le. A másik kategória az pedig az ügyintéző hangszín. Az megvan, amikor a... Ugyanez az effektus, amikor az autóban felhúzott ablaknál bent üvölt a rádió, és te csak ennyit hallasz, hogy...
Jó, persze a rádiós, ez szétkompresszált rádiós hang. Jó reggelt kívánok mindenkinek! Itt a mitőbb frekvencián 6 óra 10 perc van, ki az ágyból ébresztőt. Szerda, az ügyintéző ugyanez.
Én az ember azért, hogy ennek el nem úgy a csödlegé, én nekem ilyen az, hogy egy olyan csomagú vizet. És akkor mi van? Mit van? Miről beszél? Az nagyon jó, hogy még ügyintézőknek is szokott lenni, de leginkább ilyen politikai tévéműsorokban szokott elemzőknek, hogy könyörgöm, hogy így jön egy pohár vizet, mert tudod... Persze, a smuci... Annyit tudnék, hogy ez... Tudom, van ennek egy... Smuci a szemennek a neve? Vagy valami ilyesmi. Nyák, nyoki? Nem tudom.
Most sok olyan szót mondtál, ami gusztustelenül hangzik. Kasználjuk az összes smuci nyukinyák. Nyukinyák. Borzasztó. Na de ha már itt vagyunk a smuci kuki pukinyáknál, akkor én hoztam egy nagyon jót, ma ebédeltem teljesen gyanútlanul egy kerthelyiségben, és elsétált mellettem egy melegítő nadágos úr, és... Ez nem is kőműves dekoltás volt, amit ő villantott, hanem...
Én nem tudom, egy dum, egy Dunántúli dombság. Figyelj, olyan differenciált volt, mint egy világkép. Tehát mondjuk azt, hogy az egyik farpofája volt a világ, a másik az alvilág, és a kettők között pedig a Styx folyó, hogyha egy kicsit egyébként... melegem nyári napod, ugye beizzad, akkor ott a káron tud csimpaszkodni a betyárkörtéken. Az utolsó részre, akkor így emeljük a podcastnek a szívvonalát is elviszed. De figyelj, hogyha a temetőben futásról beszéltünk, a temetőben való influencerkedésre,
akkor miért nem tudunk beszélni a büszkén köműves dekoltást villantó munkásokról? Hát ez van, ez a stílus, egész egyszerűen van. És láttam olyat, aki fekszik a strandon, köműves dekoltás, hátra nyúl megnézni, hogy van-e, és észreveszünk, hogy van, és nem felhúzza a reggelt, hanem ott hagyja. Tehát megbizonyosodik róla, hogy ott van még a dekortázja. Lehet, hogy ugyanúgy kiteszik az árut, mint a csajok? Lehet, hogy van, aki erre bukik? Megvan neked az, hogy butik?
A butikok. Há, hogyne? És a butikos. És a butikos. És valamiért mindig ilyen állott Párizsi szag. Az megvan, mert ugye ott vacsorázik, tudod csak olyan egy zsemje. Persze, persze. Vaj, Párizsi, Pariser, izé.
Mindig, és akkor... Amivel nincs baj, bocsánat, csak azt kell, hogy valamikor én is a mennyiségi és nem a minőségi evés híve vagyok, tehát a Párizsit azt falni lehet, vastagon imádom. Persze, de az egyébként minőség, szóval ezért egy jó friss zsemle vajjal Párizsival. Párizsival, tehát figyelj, 5 forintból is jól lehet lakni, tehát nem kell azért egyfolytában szeránó tenni. És az a legdurvább, amikor annyira fancy vagy, hogy a paprikát megsózod egy picit, tudod.
Ezért én ennyire messzire végig sose mertem menni. De mindegy, az nagyon jó. De a lényeg az, hogy ezek az ilyen boltos dumák. Ő lesz az? Tehát az a megszemélyisítés. Hány a zsemle? Köszöntöm. Hány lesz a zsemle? de a megszemélyiség, ő lesz az, vagy mindig volt ez, hogy gyerekkoromban anyukám ráncikált ezekből a butikokból, gyerekruha volt, tudod, nem tudom, miért nem lehetett bemenni egy bevásárlóközpontba, és akkor mindig ezek a ő egy ilyen drapposabb darab.
Draposabb elgondolás. Draposabb, bézsesebb, draposabb... Draposabb, kordbársonyak volnánk, ez egy vékonyabb kordbársonyal volnánk. Hát most akkor térre egy őszies kicsit kordbársony. Most ez nagy divat egyébként. Mindig az volt, hogy azért, hogy én fehér... Fehérfarmert akartam, amikor mindig összekoszolod, mondom, és akkor mi van? Kimossuk. A szemem eléne kerülje fehérfarmertba. Miért? Összekoszolom, vagy miért? Mert nem vagy Richard Klederman azért. Nem, mert nem hordunk fehérfarmert.
mert ez egy axióma, ne szórakozzám. Akkor a másik az átmeneti darab. Mi az, hogy átmeneti darab? Átmeneti cipő, átmeneti darab? Igen, hát átmenetileg nem veszem meg. És akkor az ő lesz azra a végén. Azt szokták mondani, hogy 6450 forintot fogunk elkártyázni. Nem, 6800 és 20-as a vége. de szerintem egyébként a 12 rész alatt ezt mondtuk, ezt a poét a legtöbbszörre. De hát ez van, az elkártyázni itt még nem mondtam, mert csak agyit szoktam kérdezni, hogy kártyázunk.
¶ Kínos Fiziológiai Reakciók
Hát így végezetül én egy ilyen pikánsabb témával jöttem. De te miért vagy mindig ilyen prűd? Ne legyél már ilyen prűd. Kimondhatjuk, hogy külműves dekoltás, kimondhatjuk, és lehet merevedésünk a szaunában. Lehet merevedésünk. Ez az utolsó témát? Mit tesz Isten? Állítólag egy haverommal megtörtént a múltkor, hogy azt mondta, hogy az unokatesója, az unokatesójának merevedése volt a múltkor a szaunában egy unokatesójának a haverjának, olvasta ezt. És kérdezni, hogy milyenkor a teendő.
Mi ilyenkorat? Figyelj, van egy fiziológiai inger. Ez egy feltétlen refleksz. Tényleg erről beszélgetünk? Ez egy feltétlen refleksz. Hogy van ez, hogy barlangos. Nem feltétlen, tehát egy feltételes refleksz egyébként. Nem. Megtörténik. Megtörténik. Most ez erősz, hogy barlangos?
Barlangos testek. Na, hát én meglátom a barlangos testeket, és kész. Ez van, megtörténik. Na, de ha már megtörtént a baj. Biztos, hogy neked is volt már erekciód. Egyszer majd lesz, és akkor majd tudod, hogy miről beszélek. Figyelj, megtörténik a baj. ott vagy teljes készültségben, mit csinálsz? Hogy én elmondom, hogy mire szoktam gondolni, hogy ennek kihúzzam a méregfogát. Itt trütkóra szoktam gondolni. Ilyenkor.
Egyáltalán nem működt, mert megállt a folyamat, de nem fordult vissza. Irreverzibilis volt. Akkor Védtrütkó sapkája alatti páratartalomra gondoltam. Egy kicsit jobb lett. Egy kicsit jobb lett. Nem mehet, ezt most meghallgatod. Ezt most meghallgatod. Aztán pedig volt egy végtelenül szigorú, rendkívül okos, nagyon intelligens, nagyon következő test.
és igen idős osztályfőnököm, aki iskolaigazgató is volt, legnagyobb tekintélyű ember. Neki volt egy neve, ezt a nevet szoktam mondani ilyenkor, ilyen másodpercenként kimondom, hogy... tényleg egy nagyon tiszteletreméltó ember, és gondoltam, hogy a tisztelet és az a tiszteletlenség, ami a nadrágomban történik, hogy itt ez a különbözőség. Aztán, ami még szokott működni ilyenkor, tehát ezek minden működtek, sajtors szendvics. És nem is csak, hogy sajtos szendvics.
hanem egy óriási sajtós szendvics. Tehát akkora, hogy mondjuk így a, nem tudom, a Calvin teret beteríti egy ilyen nagy, lyukú, emmentális sajtós szendvics, nagy szelet paradicsomokkal, de tényleg egy ilyen gigantikus, egy óriási sajtós szendvics. Nem.
Nem segít, mert van, amikor ez visszafordítatatlan, és van, amikor nem... De ez most tényleg olyan, most mondd nekem, hogyha már beszéltünk a temetőről, mondd nekem, hogy nem volt még veled olyan, hogy egy temetés, vagy egy gyász, és rád jön egy röhögőgörcs. Amikor tilos valami...
ami, és csak most ne, csak most ne történjen. Úraközben volt, de mentesen nem volt. Úraközben volt már. Igen, de nekem velem számtalanszor előfordul, hogy teljesen, teljesen indokolatlan, és nagyon nem odaillő helyzetekben történnek velem dolgok, amik a testem működése meg... pszichológiai dolgok. A nevetés az abszolút ilyen. És gimnáziumban volt olyan korszakunk, amikor csak morbid dolgokon nevettünk, mert szerintem...
Kérlek, hogy ne sorolt fel, hogy mi kell. Nem sorolom fel, mert tényleg pokolízléstelen dolog, és nem tudsz ellen... Tudod, mi jó egyébként? Az a jó, hogy ezt maximálisan kinőtted. Tehát, hogy az ízlés, pokolízlés se le... De most miért lenne ízlés kellene az, hogy egy férfinak van erekció, de miért? Erekció, erekció, erekció, erekció, erekció, erekció, erekció, ó, ió, cio, ó, ió, cio. Vakáció? Ugyanis vakációra megyünk. Ja, Istenem!
¶ Nyári Szünet és Visszatérés
Márko, nekem karrierem van, nekem civil állásom, nekem barátaim vannak, családom van. Nem sokáig. Akinek a szemébe kell néznem, érted? De édesanyád is tudja, hogy létezik olyan, hogy férfi és nő és férfiasság és nőiesség.
Van ilyen, elengedjük el a hallgatókat nyári szünetre. Figyelj, higadjunk le, hűtsük le, hűtsük le itt a hőmérsékleteket, menjünk el nyári szünetre egy picit. Nem kell sokáig várnatok egyébként. Egy hét nyári szünet lesz, és utána jövünk vissza a Youtube-on is, és a barna kedvéért és kizárólag píszi és brűd témákról fogunk beszélni a jövőben is, hát reméljük, hogy ezért vagytok velünk, mert mi olyan píszi és brűdek vagyunk.
Valamiért itt vagytok, és ez tök szuper. Folytatni fogjuk vendégekkel már. Igen. Nagyon szuper vendégeink vannak. Hogyha szeretnétek valakit, akkor egyébként írhatjátok is. Igen, sőt, lehet, hogy lesz olyan, hogy jelentkezni is lehet vendégnek, aztán persze nem ígérjük, hogy lehet is jönni.
Jönni nem jöhettek. De addig is, amíg pihenünk, addig is jó idegeskedést kívánunk mindenkinek, mi is fogunk idegeskedni, és hogyha bármilyen idegesítő téma eszeteggélt. Főleg nyáron egyébként, mert azért, ha nyaralásra az, nagyon sok téma van. Hát eleve egy metróba felszállni nyáron, az kész. Tehát ez egy horror.
Horváthba kicsimmel, Olaszba kicsimmel, stb. Szóval szerintem lesznek témák. Autópályás dugó, nincsen jobbratartás. Balatonil út. Büntetőfékezés. Na jó, akkor jó nyarat, belétek is. Köszönjük szépen, sziasztok. Ha más podcastekre is kíváncsi vagy, hallgassd meg a Béton műsor ajánlóját.
Eddig alapvetően a világgazdaság témáival foglalkoztam a saját műsoromban. De mindig is érdekeltek a szokatlan élettörténetek, azok az emberek, akik egy életút alatt több életre elegendő élményt, sikert, bukást készítenek. képesek meg és túlélni. Ezért elindítottam egy új podcastot, amiben ilyen embereket mutatok be. Hatalmas arcokat, akiket érdemes közelebbről megismerni és beszélgetni holuk.
Nagyon érdekel, hogy mit mond el egy országról, vagy egy korszakról, hogy kik lesznek a hatalmas arcaik. Ha téged is, keresd a hatalmas arcokat a podcast lejátszódban, és iratkozz fel az új részekért. A műsor a bétonpartnere.
