DrMáriás: Balettozó Csimpánz - podcast episode cover

DrMáriás: Balettozó Csimpánz

Feb 17, 202454 min
--:--
--:--
Download Metacast podcast app
Listen to this episode in Metacast mobile app
Don't just listen to podcasts. Learn from them with transcripts, summaries, and chapters for every episode. Skim, search, and bookmark insights. Learn more

Summary

Az epizódban DrMáriás festő, író és zenész legújabb, „Tanmesék a világ legfejlettebb demokráciájáról” című albumát mutatja be, mely a zene, képzőművészet és szöveg különleges ötvözete. Kiderül, miért tűnt el a Facebook oldala, hogyan értelmezi a művészet és politika kapcsolatát, és miért küzd a kortárs művész a balettozó csimpánz dilemmájával. Emellett a műsorvezetői és a vendég a mindennapi élet abszurditásairól, például a telefonhívások etikettjéről, gasztronómiai mániákról és a „rossz arcmemória” ürügyéről elmélkednek humorosan.

Episode description

Márkó és Barna vendége ezen a héten Máriás Béla festő, író, zenész, akinek nemrég jelent meg legújabb albuma, Tanmesék a világ legfejlettebb demokráciájáról címmel. DrMáriás mesélt arról, hogy síkideg az unalmas festményektől, örül amikor érti a viccet az, akit lefest, vagy amikor a CEU-val szervez kiállítást.

Learn more about your ad choices. Visit megaphone.fm/adchoices

Transcript

Intro / Opening

Hallottad a különbséget? Mi sem! Mindegy, hol bankol, akitől pénzt szere... OTPモビルバンクと Ímentesen és simán. A tájékoztatás nem teljes körű, ezért. Kérjük tájékozódj az útjátokat. És honlapján közzétett üzletszabályzokból, A Márkó és Barna síkideg legújabb epizódjában. Lázár jár. I don't know. Ön a Márkó és Barna síkideg legújabb epizódját hallja. Ati csókolom? Se vasketomia helyzet. Se vas... Se vasketomia helyzet.

DrMáriás: Album, Művészet, 18+

Jó, csináljátok. Ez itt az index futó Márko és Bárnasi Podcast. Ezúttal egy stúdióban. És nem kedvesben vagyunk. Sokan írjátok, hogy nekünk orvosi segítségre lenne szükségünk, és most van velünk egy igazi doktor, Dr. Máriás, képzőművész. Író zenész a tudósok fúvósainek ese frontembere. Szia doktor úr. Sziasztok!

Mű részhang. Művészhang, igen. Az apropó pedig az, hogy most jelent meg az újabb albumot, könyvet, ezt mondján elmondott, a mesék a világ legfejlettebb demokráciájáról, gondolom, nem Magyarországról szól ez a könyv. Nem. Vagy igen. Sok a legtöbb kötődés azért magyarországi tematikájú, de van nemzetközi szintér is, úgyhogy. Kitalálhatjuk, hogy nem éppen Magyarország akkor mi is lehet.

amelyeket szövegeket írtam, némi terápikus jelleggel lehet, hogy betegséget is kívált nem tudjuk. De nem ez volt vele a szándék, hanem a szórakozás, a tanulás, a fejlődés. Ezek a benne levő képek nagy részét a facebook. Máriás oldalon, tehát az új Facebook oldalon meg lehet találni. Mert végigörgettem is ott nagyon sok kép van. Cam azért csak a kezdem, amikor nem veszünk meg a konycet, hogy a felmar. Mindenképpen érdemes megvásni.

Másárolni a könyvet. Egyrészt a formátum, másrészt a minőség, harmadrészt az élmény, és az összessége és a tállalás a dolognak már végül is egy. Szeretett lexikonnal állunk most szemben. Ez egy ilyen szerelem projekt neked abban. Abszolút. De főleg, ebben azért sikerült egy nagyjából összehozni azokat a betegségeket, amelyekben szenvedik, tehát zene képző művészet. És szöveg, és hát ez terápikus és evangélikus jelleggel íródott és állítódott össze. A 18-as karika, ez miért van rajta?

Figyelmeztetni szeretné a hallgatókat, hogy a CD-n találhatók olyan számok, amelyek mondjuk úgy, hogy a lelki nyugalom megzavarására alkalmasak. Most, hogy énekeljem őket sorba, de talán adnál izgalmasabb lesz, aki járt tudósok koncertre, az már találkozott ezekkel a felszabadító erejük.

Őszinte vallomásokkal, reméljük, hogy ez a közvetlenség nem megy a minőség kárára, és mindannyiunkban a szeretetet fogja felszabadítani. Jó hát mi nyomunk egy kövérgás most an Európájákon, és jön a Facebook helprotunk.

Abszurd Facebook Csoportbejegyzések

Cserebere biznis minden ingyen Lomic csoportban, következő kírás. Sziasztok. Kesünk egy jó nagy, vagy amekkora van kígyót videóklipbe. Alapvetően csak csúszkálnia kellene, de fontos, hogy legyen lazanyugod, kedves állat, hogy bírja a forgatás. Természetesen egy forintunk sincs rá, csak a hírnevet tudom felajánlani az állatnak. Szói, ha kígyódra ismertél és megmutatom adalt. Az a címe, hogy kígyó, ezért kell bele egy kígyó.

De hogy a kyúnak vagyon sokat jelent, hogy más fajból őt megtekintik sokan? Szerintem otkezdik, hogy írtak róla egy dalt. Ettől már valószínűleg teljesen elteeredik. Jó. Ennek, hogyha a csoportban valakit felfalhat, akkor lehet, hogy... Láttam egy ilyet, hogy a nő és a kígyója, hogy mennyire szeretik egymást, és a nő mindig a kígyóval alszik,

És hogy a kígyó nagyon régóta koplal, és nem hajlandó enni, és elvitte áll a toroshoz, aki mondta, hogy igen, azért koplal, hónapok óta, mert téged akar megenni. E. László posztja egy csoportban. Egyszer használt buvár felszerelés egyben 160 ezer forintért eladó. Ez teljesen egyértelmű.

Majd a nagy bulvárcsoport admínja kitett egy fotót erről a poszról és egy fotót a posztoló profiljáról is, azt írja, akinek bulvár felszerelés kell, keresse ezt a kopasz faszt, mert innen kibasztom, mint a fosós macskát. Összekeverte a bulvárt a bulvárral. Harmadik kerületi zéróvész csoport. Ha esetleg megmaradt, és útban van 16:20 darab betonjár 40x40 cm-es, akkor szívesen elfogadnám. Cserébe megbeszélés után általán készített naturkozmetikumokkal napvirág viszonoznám.

Nam. Nam. Nam. De ha már itt tartunk, akkor egy autó szélvédőjén keresztül látunk egy gyönyörű szép téli tájat, egy kanyargós elhagyatott út rajtunk kívül sehol senki havastály, i adok veszek cserilegcsoport. Sziasztok, ha lenne valakinek 4000 forintos ajándék utalvá, amit nem használ fel, én szívesen átvenném. Köszönöm szépen.

asszonyorgó csoport. Sziasztok, egy zenét keresek Angul énekel egy nőmagas vékony hangon. Talán bolygó között vagy az űrben, semmi másra nem emléks, szem kb. 20 éve hallottam utaljára a rádióban. Esetleg ti tudnátok neki segíten, hogy vajon melyik lehet az a dal. A múltkor legalább annyit beraktak, hogy valami olyasmi, hogy ladabi, ladabi, ó-ó. Mert akkor legalább tudom, hogy nem tudom. Igen.

Futárállások, Facebook csoportban találtam. Kesek két dolgozni tudó és akaró, 18. életév betöltött, javarészt beszámítható idegállapotban lévő kis csomagkészbesítő kollégát. Mi az, hogy javarész beszámítható? Doktor úr, tudsz neki kedveset. Nem kell eltúllozni a beszámíthatóságot. Elég, hogy tekerjen és készítsen. Tehát ilyen low badget. Azért ha a lóba, azt hiszem, hogy más lesz, amikor az keresztül a lóba. Ismeri a piaci körülményeket a hirdető. 47 komment van alatta, az egyikük.

Az Orszitéri Postán van az a büdös szájúhájózsika, mi egy buzi egy állat. Ez hogy jön ide? Csomak, csomag, kívánkozott belőle a büdös, Juhájózika. Neked milyen a viszonyod most a Facebookkal béla?

Facebook Oldal Elvesztése és Fájdalma

Kiváló Sikideg lettem, vagyis felse fogtam nagyon sokáig, hogy mi történt. Először is nem akartam a Facebookon én egy oldal, de végül, amikor már harmadszorra készítettem el egy jó barátom, akkor elkezdtem ezzel foglalkozni, és egy idő után úgy megszoktam, hogy van, mint egy kis könyvtár. és amikor elértem valami több mint húsz ezer követőt, és már úgy egészen megszerettem, és már úgy, úgy éreztem, hogy egy komoly csoport csapat követ.

akkor egyszerre csak eltűnt, és hát azóta se tudom, hogy esetleg. Pintér Sándor és Márk Cuberberg együtt támadtak-e meg azért, hogy végre legyek már komoly, normális és kedves. vagy mi az ördög történhetett egy távol-keleti, nemtől egy terrorcsoport próbált valahogy bosszut állni rajtam. Lényeg az, hogy eltűnt. A hat betűvel, azután Máriás így van egy új oldal, és hát ezen próbálgatom visszahhozni a régi dolgokat, és hát van, aki örül neki, hogyha reméljük, hogy még egy ideig eltartunk.

De fáj elveszíteni 20 ezer embert? Én azt tudom, hogy egyet is fáj. Nem csak a húszzezer ember, hanem ez úgy volt, mint egy napló. és végül is egy tíz éven át töltögettem fel fotókat. Szentpétervári kiállítás, külföldi. Ilyen-olyan budapesti koncert, stb. Ilyen szöveg, olyan szöveg, és tulajdonképpen vissza tudtam keresni, hogy mikor, mi volt, hol volt. és hát kinek mi volt valamiről a véleménye? Tehát végül is egy ilyen közösségi sztori, hogy hogy alakult például ez a

Ez az album is akár hogy alakult ki, hogy annak a tartalma, és egyszerre csak, hogy eltűnt, föl se tudtam mindjárt fogni, hogy valamit levágtak belőle. Na most ezt próbálom visszanöveszteni. Azt mondja, egyszerűen beszéltem egy fizikoterapeutával, aki azt mondta, hogy nagyon furcsa kuncsapjai vannak, külföldi emberről van szó, hogy

Amputált végtagú embereket kezel, és masszírozza a lábukat, tehát láb nélküli emberek maszírozza, és mondja, hogy picit, arra picitott, és hogy megkönnyebbülnek, amikor megmasszírozni. Nagyon nagy fájdalmaik vannak a nem létező végtag. Ja, a fantom fájdalom. Hát sok a fantom, és hát most ez így él bennem nem ez a

Szervete játékeszköz vagy. A gondolatok kommentenünk erre a letörölt oldalra, és akkor. Igen, mindenképpen keressétek meg, vagy üzenjetek, és növeljük ott a követőket, szerintem is ez a legjobb.

Művészeti Filozófia és Kánon Elutasítás

Azt mondta egy interjútban, hogy a műveid azok ilyen Kicsit groteszküli a világnak, ami segít a nézőben feszültséget oldani. És hogy van ez a naív megközelítés, ami tudatossággal vegyítve gondolkodásra sugal, vagy gondolkodásra sarkalja az ember. És én azt vettem észre, hogy a képcímek legalább annyira fontosak nálad, mint maguk a képek.

Én összeírtam néhány olyan képcímet, amit akár te is festhettél volna, és arra kérlek, hogy segíts nekem, hogy hogy kéne kiállni, tehát mi szerepeljen a képen. Mondom az első. A vók felébred, de ballábáról éjjel eltűnt az okni. Néger kis tricákat álmodok folyamatosan, amelyek nagyon kedvesek, hozzám görgülnek, de alapomos. Orbán Vikör megfesti Orbán Viktorot a Orbán Viktor műterében. és közben felszabadítja Magyarországot. Belünk együtt.

Rákalip hózentró meglazult az anyakönyvi hivatalban. Deggetlenül lemosták mind a két arany Mercedes, mert amúgy is tiszta volt. Lázár János megijedt Bécsben. Még ilijet Bécsbe, de hazajön, és egy ugyanolyan videóval jelentkezik ezúttal, Nobelbizottságot tájékoztatva a magyar helyzetről, különös tekintettel, kőbánya. Megjelenik- a kőbenyai szopófantom? Képen valahol a sarokban. Visszafog otta. Diskrétan. Hogy ne éljék meg sértésként, csak egy dokumentarista utalásként. Figyeljünk a árnyalatokra.

És végül ez most egy hosszabb cím. Német szilárd a disznóvágásol jön rá, hogy a levágott disznó az LMB kú közösség tagja volt, így azonnali hatáljal vegán lesz, amelyhez hirtelen zavarában Steiner kristóftól kér segítséget. Hol is van az örök béke és boldogság? Tulajdonképpen egy glória jelenik meg a feje fölött és felemelkedik a mennybe, és onnan főz nekünk a jövőben. Nem tudok abszurdabbat írni, mint amit te csípőbből mondasz egyből.

Tehát ez cél valahogy, te azt mondad egy interjúban, hogy te egyáltalán nem akarsz, Univerzális művészet, vagy inkább azt mondom, hogy akkor a kánon, vagy a mai magyar kánon téged nem akar az elsősorban befogadni. Ez egy menekülőút, vagy te mindig is ilyen voltál. Lehet, hogy menekülő út, de az is lehet, hogy rádőbentem arra, hogy én máshogy gondolkodok a művészetről. Sokáig néztem ilyen kiállításokat, képeket, festményeket.

és néha egyiket, másikat kicsit unalmasnak találtam, és odarajzoltam volna esetleg egy Hitlerbajuszt vagy valamity. Hátért egy kicsit izgalmasabb legyen, ne legyen mindig olyan szomorú, komoly, filozófikus csak, hanem legyen valami életünk, az egy kicsit. Úgymond művészeti íráss is, vagy kritikákat is írtam, és a kriticizmus során is rájöttem, hogy tulajdonképpen én bennem van a hiba, nem a művészekben, hanem én egyszerűen ezt az egészet máshogy látnám, csinalanabbul, színesebben, vagy összebb.

valahogyan pókállosabban mondjuk, És akkor valahogy így alakult ki ez a művészet, amely fricskákat, osztogat, Ezek vissza is ütnek néha, de igazából más, mint a hagyományos képzőeti kánon. Úgyhogy oda engem nem fognak bevenni valószínűleg, de az se baj, ha nem vesznek be vagy akármi. Ez egy más folyosó, egy más. Emellett is egy másik osztály.

Új Művészeti Fázis: Allegóriák és Küzdelmek

Most leginkább attól vagyok sikerek, hogy megjelent az album, és egy rettenetes űr, horror vakuival a lelkemben, a tudatomban, hogy menre tovább. hogyan lehetne valahogy megújulni és újabb másfajta, kicsit másmilyen képeket festeni, és újabb szövegeket hozzájuk írni. Hosszas sílódás után már elkezdtem valamit, úgyhogy valahogy azért fogok folytatódni a dolog, különben még örülök.

Mondjad, Márko. Igen. Pont ezt akartam mégis mondani. Hogy itt kezdődik a kampány. És hogy ez például nem ad neked, vagy el akarsz ettől teljesen rugaszkodni. A kampány nagyon jutábbtalaj, és szerintem az, hogy kb. tíz szeresére fog nőni, a politika jelenléte az életeinkben, a vérkeringésünkben és a vizeletünkben ez mindenképpen kemény inspirációt fog nyújtani, hogy visszatérjek a közvetlen sztorikra. Most egy kicsit ilyen átvezető jelleggel,

egyházi személyeket és állatokat festek. Meglátjuk, hogy ez hova fog kicsúcsosodni. Mennyire rész még brutálisabb. Együtt is van, Tulajdonké. Már volt egy kis betlehem, és ott még tök jól együtt megféltek egymással a Jézus és a báránykák, az például nem működött. Szerintem is. Egy pisztolyos Jézust festettem, aki felszabadít, és most itt elgondolkodhatunk, Mi a célja vele. Vagy hogy ez igazából az egyháznak az erőszakossága, vagy éppen az, hogy mekkora fegyver a szeretés.

Tehát mindezek az érdekes kis allegóriák bele vannak építve ezekben egy kis történetekbe, a másik pedig, hogy egy balettozó majot festettem meg. amelyik tulajdonképpen azt próbálja kifejezni, hogy egy mai kortárs művész hogy érzi magát egy mű megalkotása elő. mert hogy mit is várnak tőle, hogy legyen okos, szép, modern, nem túl egyszerű, nem túl elvont, és így tovább, és végül annyira zavarba jön a festő, hogy igazából egy baletozó csimpáznak érzi magát, aki hát egy

falra felfújt manaliza graffitivel szemezve látja, hogy hát nincs is sok esélye az örökké valósághoz képest. Kicsit mind a cirkusz, a cirkuszim jullában. Szint gyakran érzem ezt. Gyakran érzem ezt, hogy egy tűzkorikán ugrok át, közben monocikliek. És köpcsöveznek a közönségből. Nem pont így van a novella, de valahogy én valahogy így fordítottam le magamnak. De legább színes a cirkusz. Legalább színes a cirkusz, igen.

És nyom azt, hogy nincs. Tehát, hogyha üres papír van előtted? Tehát hogy muszáj ezt ki. Igen. Igen. Tehát előbb-utóbb előjön belőlem az ördög, és rávesz arra, hogy valahogy rontsa el azt a vakító gyönyörű, szűzies fehérséget és valami sztori. találja ki, mert nekem az a mániám, hogy mi nekünk szükségünk van, történetekre, történeteket, írunk, élünk, és akkor valahogy ezeket összehozom én, és van, aki esetleg szeret.

Társadalmi Frusztrációk: Telefonhívás Etikett

Te kibírnád barna, hogy akkor egy darabig nincsen podcast, és akkor nem mint, hogyha össze lehetne hasonlítani a kettőt művészi érték székjából. De ki várod már meg. Akkor gyereket mondasz. Igazából nekem is olyan nehéz, mert a világ azt várja tőlem, hogy úgy táncoljak, mint egy csimpászt. Bazd meg, Márko! Én vároom ez tőlem vagyok. Senki nem, nem igazolni, hogy senki nem berlett semmit, csak az egy hussan jár. Meg van az, amikor felhív valaki, és azt mondja, hogy szia, zavarhatlak egy percre?

És hogy ilyenkor ugye két opció van. Az egyik, hogy azt mondod, hogy igen, de nem akarom azt mondani, hogy igen, mert akkor úgy tűnik, mintha semmi dolgom nem lenne, és egészen arra vártam mondani, hogy felhívjen az illető. A másik, hogy azt mondom, hogy nem, de azt se akarom mondani, hogy nem zavarhat, mert egyébként. Kurán nem csak semmit, és egy picit most érdekel is, hogy miért hívott.

De valahogy igazából ennek a kettőnek a keverék, azt, hogy nem akarom, hogy zavarjon, de mondjad, de nem akarok meghozni egy olyan döntést, hogy most belemegyek egy, beleereszkedek egy. 20 perc est elfom beszélt, és. Egy ML piramis játékba belúszt. És ilyenkor szoktam alkalmazni azt a választ, hogy jó hát mondja. Ór Isten! Ór Isten! Faszkarbács!

Tehát mondjad, de írez magad rosszul is, amiért felhívtál. Ez egyébként rajtamkívül még egy emberre alkalmazott, nagyon jól, az a Linszennyi Márkó. Tehát mi egymásról így beszélünk, hogy nem merjük megmondani a másik. Szez! Te levice a legjobbkor hívsz. Tegnap azt mondtam neked, hogy nem arra úgy éppen ebédel beszélt neki picit később, igen csak annyit szerettem volna elmondani, és már mondtad. Hát csak én fel akartam, gyors akartam volna. Mindegy.

Aztán amikor felhív valaki 11 óra akkor délelőtt, hogy na jó, reggelt, hogy Érezzem azt, hogy egyébként egy lusta semmire kellő szar szemét ember vagyok, aki 11-kor még biztos, hogy azig pedig 10 óta felmagyok. Ez én vagyok ugye ez is vagy. Bocs, de én akkor már 6 órája, vagy 5 órája fönt vagyok. Én meg 15 perc, és akkor mi van? Jó, csak sok mindent tudja. Vagy ír egy esemes reggel, hogy szia hív, hogyha felkelni.

Délután háromkor hívtál egyébként, de szerintem azt már csak da. Van az a telefonál, nem tudom, hogy találkoztok-e vele, aki minden körülmények között felveszél a telefon, de elmondja, hogy most nem alkalmas. Tehát például anyukám. Nagyon rossz korívsz kisám. Akkor miért veszed föl? De még egy dolog, aki pokolt tüzén kell, hogy elégjenek azok a barátaim, akik hívom, ti, ti.

Mert azonnal küld egy esemest, hogy visszahívlak. Ő nem azt küldja, hogy Can I call you back later? Igen, can I call you back later, amyot pontosan tudom, hogy egy dolgom nem fog megtörténni, hogy ő visszahív. Mert a kírt egyesülleg azonnal is felejtette viszont a fogadatlan hívások között nem jelenik meg majd ez a hívás, mert ő kinyomta. Doktor, ez téged bármilyen szempontból inspirálsz a beszélg. Ha nem annyira örülök a hívásnak, akkor megpróbálok valamilyen kedves módon közelíteni, például

Kitől kapta meg a számomat? Hát bécci nehülyéskegy, vagy a másik, hogy mondj egy számot. És most nem 8, mondom, 9 győztem. És akkor érzi, hogy nem éppen a legvidámabb, vagy alkalmasabb, vagy nyugisabb a hangulat. Előfizetéses csoportban vagyunk, tehát a. Mag azt sem magadnak fizetem. Tehát a szolgáltató azt gondolja, hogy egy 60 pluszos férfőjök, és akkor ezért nagyon sokszor ilyen telemarketingesek hívogatnak. És akkor ugye felveszem, hogy jól mond, és elkezd 10 percen keresztül beszél.

mire kiderül, hogy egy ilyen 60 pluss férfiaknak ajánlott étrend kiegészült, vagy gyógyszert akar eladni. És amikor tőleg 30 éves, akkor nagyon gyorsan le akarja zenni, és el akar köszönni, de addigra már engem idegesített fel annyira, hogy elkezdek parázni attól a betegségtől, és én könyörgök nekünk, hogy ne tegye le. Kérem úr, rosszat a gyógyszert, hadd vegyem meg, hadd előzzen a legyenek!

A Nem Tudok Rajzolni Mítosza

Egy vallomással készültem nektek. Képzeljétek el, hogy. Nem tudok rajzolni, vagy nem tudok jól rajzolni. Bármit rajzolok, félelmetes lesz. Tehát le akarok rajzolni nagyon egyszerű cicát, és agresszív lesz, Ha emberrajzolog, nagyon-nagyon vastag lesz a lába. Nem olyan szexi filigrán, mint a te Adinnak a lába silemű termében, hanem hogy rendesen ilyen tömtuskó. És nem értem, hogy.

Mi történhetet, hiszen nem is olyan rég, még kiállításaim voltak, ünnepeltek engem, körürajogtak, tapsoltak, jöttek, puszikat adtak jött például az Arankanéni, a Magdiné, anyukám, apukám, mert az ugye négy éves koromban voltunk, azt mondok, hogy mennyire fantasztikus vagyok.

Két dolog lehetséges, vagy csodagyerek voltam, és már akkor olyan jól tudtam festni, mint most, vagy elképzelhető, hogy nem ez történik, és ezt abból gondolom adosszan megveletek, hogy a három éves lányom minden naphoz egy rajzolt, Majd rám szortedem, hogy fordítva tartom, megfordítom, Csak lenézek közben oldalra látom, hogy négy zöld ceruzának törte ki a hegyét, amíg elkészült. Átvan hatszor lyukasztva a lap, és egy ilyen rossz zöld satír, megkérdezem, mi ez azt, mondja a rózaszíncica.

Egy kicsit már. Szóval, hol rontodtuk el? Mit kell mondani akkor a gyerekemnek, hogy kislányom, ez szar? Szerintem is a szüleink a hibás. Nem szóltak időben, hogy figyelj, soha többé, egy vonalat ne húzzál a hangszert elzárjuk előad. És nem írhatsz, nem rajzolhatsz, mert így tudunk rajtad segíteni. Ott vannak a rendes szakmák, bármi, legyél portás, legyél ügyvéd, legyen. Nél is, hogy portás művészet. Abszolú.

Na most, hogy a legnagyobb gonosság, hogy ugyanezt elkövetjük a saját gyerekeket, hogy jaj, de szépen rajzol! Jaj, de szépen énekelsz. Még rajzol énekel. Idefigyelj. Anny beteszem a füldugot, de még.

Jaj pokolí, és én kisom akkor is hullapelyhes énekel, hogyha 35 fok van. Tehát ez mindig. Viszont hogyan azon, hogy, Hogy van-e még esélyem, így felnőttet 40 éves elmúltam, hogy lehetek-e még festőt, tehát például, hogyha veszek egy ilyen starter pecker, tehát mondjuk egy kis bajusz, Egy monokli, valamelyik végtakhiány, vagy legalább egy fül hiánya, akkor ugye bele tudnék kezdeni, hogy te mit ajánlsz, hogy Avantgárt, Popárt, Dada, szürrealizmus, melyikkel indulja?

Amíik a legegyszerűbb, de hogyha fáradsz maga a művészet, ma már megfestik helyetted a képeket. Ez nem probléma. Tehát egyébként a mai. leghíresebb amerikai angol művészek is másokkal festetik a képüket, mert annyira menedzselik a a különböző marketinges ügyeket, hogy tulajdonképpen nem állandóan szerződéseket kell aláírni, tehát leginkább a képzéseti tudásukat az aláírás.

megadásával szokták. És ez önmagában annyira kifárasztja őket, hogy jóformán alig marad másra idő, hát most azt a sok hülye képet megfestenni erre felvesznek bizonyos embereket, és ők intézik, ők viszont csak a címet adják meg, meg, hogy hova mekkorát fessenek, és akkor. Meghívják a barátaikat a megnyitóra. Tehát tulajdonképpen a jövőbe többi ne is fessünk, hanem valakivel festessük meg a képeket, ne legyenek túl problémások, legyen sok szín, barátságos legyen, mi pedig megszervezzük a

Hogy sok barát eljöjön, meg esetleg vásárlók. Jó, az oké, meg bérvásárlók, tehát akkor ma vegyél ismert. De akkor viszont az aláírásuk fejlődik. Az még jobb. Lezengelők, hogy nem adjuk oda.

Művészet, Politika, Humor és Tiltások

Cảm ơn các bạn đã theo dõi và hẹn gặp lại. béreljék a képeinket, és utána visszaadja. Tőled lizingelne? Még nem. Amikor az elsimon László megvette a lázárnak, akkor azt kifizette? Nem ő vette meg, hanem nagyon sokszor én nem tudom igazából, hogy ezek hova kerülnek ezek a képek, hanem jött valaki, és azt mondta, hogy ő szeretni ezt a képet. Később, én is a Sajtóból tájékozottam, hogy ez egy valamilyen ajándék lett, amelyiknek az, aki kapta és aki szerepelt a képen, először nem örült meg.

Majd most valahol láttam a Facebookon, hogy végül is kihelyeződött a minisztériumban ez a festmény, ami önmagában igazából egy ilyen. Csodálatos, békehinusszal felér. De egyébként tényleg, tehát hogy most egy kicsit megpróbálja beélni magamat a helyzetük, ez egy nagy vonalugesztus, hogy egy eredetileg kritikai éll vagy valamilyen grotesz,.

Célzattal születő művet végül is elfogadok, és kiteszem a falamra. Ez jó fejség, nem? Abszolut. Vagy humorérzék. Vagy humorérzék. Ami jó fejség? Szerintem is. Tehát minél több képet, minél több falva félek, hogy én festés. Van, akinek van humor érzéke, és van, aki ebben egyfajta bájt, vagy egy kedves, grotesz, üzenetet, amivel azonosulni tud, vagy beleférnek ki, és vannak a butá emberek, akik megsértődnek, és mindenféle autókkálnak engem elgázoltatni. Volt ilyen.

Hát óvatosabban közlekedek az utóbbi időben az utcán, alapvetően, vagy egyre kevesebbet. De remény, hogy ez változik. És azok is rájönnek arra, hogy tulajdonképpen csak a szeretet szólezikből a képe. Ha kisebeket festnél, akkor a napellens feletnek ten autókat is ki tudnak tenni, és akkor lehet, hogy kevésbé lenni agresszívek. Mert a szentképekből kéne csinálni ilyen kicsi szentképeket. Jó ötlet. És

Marketing szempontból is többet lehet belőle kitenni. Ha beszéljük majd, hogy valami utános jalékot kitalálunk, és akkor marnak százalékos. Nagyon nehéz ebben belekezdeni ebbe a forró témában, de tulajdonképpen az utóbbi fél év alapvetően tiltásomról szól, tehát először rendkívül színvonalás havon a lakótelepi. közösségi házban volt egy kiállításom, amit hát ott is megtámadtak, és betiltást követeltek, később az MT-jakart betiltani, majd betiltott a Facebook is, de hát most jött egy segítő kéz.

Tulajdonképpen a CEUN, amelyik eddig dokumentarista jellegű kiállításokat rendezett, hogy belevágnának, ebbe a kalandban, hogy nekem rendeznek egy kiállítás, mivel ez mégis politikum, történelem és így tovább, mégha szürreális vagy dadaista módon is úgyhogy itt lesz. Itt nyílik hamarosan, vagy már nyitva van egy kiállítás, amelyiknek az a címe, hogy A magyar-amerikai kapcsolatok javítása nemzetstratégi és kortárs művészeti,

Prioritás. Úgyhogy tulajdonképpen ezzel, hogy én megjátszom a politikust, lehet, hogy sikerül normális medderbe terelni a politikát, ha nem, akkor nem baj, mert akkor legalább szórakozunk. Viszont egy 15 csodálatos, ikonikus képen szembesülhetünk azzal, hogy végül is egy Cowboy film kelés közepén Obama és Orbán, milyen hasonló a két név. Egymásnak szegezi a pisztolyát, de végül melyik is győz.

és átérezhetjük ebben a térben azt, hogy békét teremtünk, és egy új kezdetet indítunk el. Szóval megint a szeretet fog győzni. Nem fura, hogy egy elkergetett, elüldözött intézmény fogad be akkor, amikor máshonnan kitiltanak? Gyanús. Tessék? Gyanús. Gyanús. De ugyanakkor meg hát... Sors közösség, tehát szenvedünk, menekülünk. Hát én is menekült vagyok bizonyos értelemben, így háborúból, a jugoszláv háborúból menekültem, ők innen menekültek, most vissza,

még nem jönnek, de csak próbálkoznak azzal, hogy milyen is lenne. De nagyon érdekes, mert most legalább nem kell kimenni a havon a lakótelepre, hanem a Nádor utcában is meg lehet tekinteni. Egy ilyen kis kiállítást, amelyik hát szerintem barátsága. Mert inkább az a nyomasztó ebben, amiről az előbb beszéltünk, hogy ennyire nincsen humorérzék ebben az országban. Ennyire nincsen örreflexó, de humorérzék leginkább.

Egyre többet akar mindenki, lehet, hogy ez is egy betegség. De lehet, hogy egyszerűen csak ilyen a marketing, hogy egyre több akarat van és politikai és egyéb állítás, és végül az emberek már annyira megőrülnek, hogy. hogy szekercékkel indulnak munkahelyre, vagy baltával, vagy fűrésszel, vagy kiegyenesített kasszával.

Ilyenkor fokozódik fel a művészet jelentése és szerepe, mert a művészet még mindig megpróbál a humorral élni, vagy megpróbálja felmutatni azt, hogy hát nem éppen a. A fizikai halál az egyetlen megoldás, hanem hogy még azon egy kicsit elmerenghetünk, mielőtt lövünk.

És szerintem ez fontos is, és ezért jó is, hogy van művészet, és reméljük, még nem tilták be teljesen. De mi van akkor, amikor a politika beletenyer a művészetbe, vagy a politikai vezérelvek felülbírják a művészeti döntéseket, például amikor a Nemzeti Múzeum éléről. kirúgják azt az elsimón Lászlót, aki egyébként nagyon jó munkás emberként, sok mindent végigvitt, amit kértek tőle. Viszont egy jó szakember volt a kulturális térben állítólag.

És utána már nincsen, mert szembe ment egy politikai akarattal, hogy mennyire sérthetetlen a művészet szerinted. Minden sérthető és semmi sem örök, és lehet, hogy a politikusok ennek a tudatában bátran építenek és rombolnak. Én úgy gondolom, hogy első van László egy fontos kultúrpolitikusok élményeim szerint vissza fog írni, még magasabb beosztásban, és. de hát nem tudom, hogy milyennek a történetnek a háttere.

Én művészként azt találom a legdadaistábbnak, hogy én is úgy viselkedjek, mint egy politikus, és nyilatkozzak például valamiről. és például békét garantáljak és a különböző szempontoknak a közelítését, bilaterális, viszonynak az elmélyítését és a demokrácia kiteljesülését. Úgyhogy én így próbálok. Lehet, hogy akkor végül is ez egy eléggé dadaista aktus önmagában.

Abszurd Hétköznapok és Gasztronómiai Mániák

Versenyezhetünk. Egyszerű nem birok magammal az én kínos csendekben, és valami a csendnél kínosabb dolgot mondok be általában. A múltkor ez egy svecen nem én voltam, de a kedvenc... Kezen csomagolásmentes bolton van vásárolom. Nincs az semmi kacabbó. Tudom, csak szörnyű vagyok. Szörny vagy, de nem a sálat kompenzál, viszont az mindenről. És ez már legíti a nyakad. Ez azért, mert leveszem és ebbe teszem bele a lencsét, akkor semolás mentett volna.

meg átszűröd a proszéri dolgokat rajta. Urülén árkoztoktam rajta. Úgy éppen fizetni akartam a csomagolás mentes bolben, és előttem volt egy hölgy, és ahogy itt csipantotta le a fickó a cucait. A nő az így nézte, így megtelepedett egy ilyen kellemetlen csön, de nő azt találta mondani, hogy minden elkülött emelnek 50 gramszén dioxidlábnyoma van. Én kiszaladtam a bolta, hogy nekszek elhönni. Mert hogy az egyébként teljesen oda nem illő ilyen.

Persze, valóban van egy kapcsolódási pont, hiszen a csomagalásmentes boltban figyelnek a környezettudatosságra ezért, hogy beközelte, hogy 50 gram szén dioxid. Kibocsátásra van egy e-mail. Mejején utána nézem egyébként csak két és fél megabálytos e-maileknek van ekkora, úgyhogy nyugodjatok meg. De a csomagolás mentesség Elképzelem, hogy az italok

esetében, azt hogy oldják meg, hogy ott a boltba kell elfogyasztani. A nem rossz. Még lehetne az, hogy minden étel van szükséged mondjuk 300 gram fehérre, és akkor azt. csomogolás és hazamenés, hazavivésmentesen kell elfogyasztni a pultát. Ez necskendezik. Barna tudja rólom, nem tudom, hogy doktor úrt, tudod-e, de azért az élet sok területén bizony igénytelen vagyok. És ez így van a gasztronómiában is. És akkor ezt megmondod róla bélő ránézésre is, nem? Honnan tudnál?

Tökéletes gyétát szavaznék meg az esetben, több évtizedre visszamenőleg. Gondos, alapos, tudatos, átszelemült étkezés, fegyelmezet. Ez nem feltétlenül, de sok sport ez így van, de hogy. de hogy én inkább a mennyiségi, mint sem a minőségi fogyasztó vagyok minden tekintetben. De vannak olyan helyzetek, amikor nekem is a formátum meggátolja, hogy megegyem, tehát hogyha valami nem olyan méretű, vagy nem olyan formájú, vagy nem olyan színű, akkor nem bírom. Vegyük például a párizsit.

Tudom, tudom, majd azt szeretem mondani, hogy nem esztek Párizsit, de mindenki eszik Párizsi. Tehát ez egy gértiplás Párizsit mindenki szereti, és hozzáteszem, hogy Párizsignak is megvan a rajsz rajza. Tehát egy. A sajtta töltött. Én nem pont erre gondoltam. De akkor ilyen pötökben vannak benne, tudjátok sajt. Nisik. És ahogy így felhajtodás, ott marad. Az nagyon, meg amikor izítesz bele paprikát, meg ilyen buborkát, meg mindenhogy akkor nem kell már zöldséget személy. Tavasz szeret, vagy tavas.

Nem tavasztis szeret. Meg van egy változat, amire ráírják, hogy nem embernek való. Tehát amikor kutya párizsi. Zja, Igen. De egyébként a párizsi egyszerűségében és közvetlenségében van valami perver. Na, de akkor beszélnek, akkor maradjunk a párizsinál, hogy ha már pervers, hogy a párizsinak a formátuma, Hogy milyen vastagra vágom a szeletet, ez az 5 kötől 9 mm. É a párizban azt szeretem, hogy elmerül benne a fogam. Tehát, hogy annak a textúrája, most

Most kit akarunk becsapni hajszál vékony Párizsi, mint egy szeránó. Hát most. Tehát, hogy hova? Tehát a vékony párizsit nem lehet azt összehajtom hatrétbe és úgy, de úgy nem úgy merül el benne a fogam, értitek? Akkor ott a békön. A békön viszont, hogyha fél 1 mm-nél vastagabb, az undorító.

Tehát, hogy az nem arra van. Az már szalonna. Igen. Ugye az már szalonna, egyébként békön lehet a vegánokat átfordítani, mint a melegeket egy jó csajjal. Tehát, hogy a békönnél visszavegának devegánosodnak. Tehát az van egy ilyen híd. A normális emberek és a vállak között. És az a béka. Igen. Akkor ott van a sajt. Vanos eleve a sajtszeletelő, mint olyan, ami beleszakad, lifeg, rátapad. Kikszeletel, és milyen vékony! A sajt szeretem a 4 mm és 7 mm között mondjuk egy karaván,

Szerintem az szuper. Egy centinél vastagabb csak két dolog lehet, vagy a kecske sajt. Kecskes, vagy a medve sajt. A medve csecséből lefejt, savanyított az író elvétel köpült. Super izgalmas ember vagy egyébként. És oda raga. És oda ragad. Régen volt egy hatalmas pölöskely reklám. Pölöskely, ami megragad. És ennél jobb reklám. Si, si, si, si, si, si, si, si, si, si, si, si, si.

Hogy a cérnemetért, azt kikérem magamnak, az nem tészt, tehát egy bizonyos vastagság alatt ne gyártság, de ott van a nyoki, vagy ugye a műveletember mondja Gnocsi, Az meg viszont nagyon, tehát az meg túl dundi. És akkor ott van a kenyér.

Tehát az biztos ti is sokat idegeskedtek azon, hogy a kenyér. Tehát a kenyér az minden körülmények között trapész. Tehát, hogy ha oldalnézedben nézem, az trapész. Tehát legalább egy párhuzamos oldalja van. Tehát nincs olyan, hogy az egyik oldalán vékonyabb vagy héj, mint a másik oldal. De hogy téglalap nagyon ritkán fordulhat elő, csak, hogyha egy tökéletes vekinek, a tökéletesen közepén szedek ki egy szeletet, akkor lehet.

Téglap. Egyébként mindenképpen trapéz. Na most, a trapén van egy hosszabb és egy rövidebb párhuzamos oldal igaz. És nem szabad megtenni a rövidebb párhuzamos oldalát vajjal, csak a hosszabbat. ¿Perdad? És különösen érdekes ez akkor, amikor szendviset csinálok, hogy akkor az egyiknek a hosszabb végét, de a másiknak meg a rövidebbet, hogy ne legyen konkáv, amikor összerakom.

és a kettő közé vonalzókat teszel. Nem, ezt szemmértékre meg tudom mondani, de hogy nagyon idegesít, és az arányok sem mindegy mindegy. Te velem vagytok ebben vagy?

Társasági Bosszúságok: Arc és Névmemória

Hát nincs próbálkozunk. Jó, akkor mondok olyatom is biztos, piskóta tekercs. Piskolta tekercsben a Piskóta és a Roslekvár aránya. Vajkrémes süteményben a sok vajkrém. Tudod az a? Az a fejfájás. Margarimból az ajlott vastagság 0 mm. A szarkaid. A gyerekek voltunk elhítették velünk, hogy az egészséges. Nem? De. Azok az emberek idegesítenek nagyon, akik azt mondják, hogy most nekem borzasztó az arcemúriám.

És bebújnak emögé, tehát bebújtatják a lustaságukat, a butaságukat, a korlátoltságukat és az illetlenségüket, úgyhogy képtelenek megegyezni valakinek a fejét és összekötni a nevével. És erebek kamuznak egy ilyet, és azt mondják, hogy borzasztó az arcmemóriám. Nekem borzasztó az arcmóriám egyébként, én senkinek nem érze meg a nevét és az arcát, de legalább nem mondom azt, hogy na most nekem borzasztó az arcmemóriám.

Az van, hogy amikor csomószor van, hogy így valaki odajön, és akkor mondja, hogy fú, szójtes van szerintem, amit csinálsz. És akkor mondjuk, hogy ha egy olyan helyszínen vagyok, ahol egyébként megfordulnak más, más dolgot csináló emberek, É nem tudhatom, hogy egyébként kell le ismernem az illetőt, akkor általában bekamozom azt, nem mondom azt, hogy nagyon rossz az arcmóriam, nem emlékszem az előre, han azt mondom, hogy fú, hát nagyon köszély, ez természetesen kölcsönös. És akkor ilyenkor ugye.

Köszönjük vagy. Ilyen két lehetőség van. Az egyik azt mondja, hogy ez is előszokott volna, hogy huná. Te súpaszki tényleg! Hú, kösz, halod még a kedvenc számom tőle? Mik a kedvenc számunkra. Számol tőlem. Számod tőlem. És akkor ott már bajban vagyunk, vagy hogyha ő nem csinál semmit, akkor egyébként csak íénak veszi az egészet, és akkor megyünk tovább. Okay, okay, okay.

Rettentőr össze arc memóriája, aki azért egyébként, mert 35 éve tanár, és tudom, ezer gyerek fordult meg az életére, amikor elmentem vele egy eseményre, és oda ment egy ilyen híres magyar énekesnő, hogy. トゥーリコー Nekem nem rossz az arcmemóriám, nagyon sok arcra emlékszem egyébként. A nevmemoriám sem rost. Csak nem érdekel. Tehát valaki elmond a nevét, és nem érdekel. Azért nem emlékszem rá, mert lesz szalok. Ugyványos a megoldása egyszerűen egy demens vagyok.

Megérató poróban jesz, elsz, jársz, mész. De veletek előfordult már, ugye, veletek is, hogy Hogy állsz a mozgó lépcsőn, és meglátsz egy híres embert de először nem ugrik be, hogy ő híres, hanem csak az, hogy De hát én őt ismerem. Ami azt jelenti, hogy ő is engem. Igen, ami azt jelenti, hogy ő is engem. Már persze, mint a gyerekem is, hogy becsukja a szemét, akkor én sem látom őt. És ez azért nagyon kemény, velem is előfordult már, hogy valaki rajta maradt a szemem.

Várjál, hogy hol, és ez már pont az az idő, amíg már én bámulom. Persze, mi kellemetlen. Nekem az a kedvenc szülkem, hogyha valakinek nem jut eszembe a nebe, hogy Hogy elkirem a számát, és akkor mondom, hogy akkor elmentem is. Nem is akkor azt mondom, hogy úgy mi is a vezeték neved? És akkor azt fogom mondani, hogy Takács Dáni. Mondom, de hát azt tudom, hogy danni, csak hogy a vezetéknevedre voltam. És csak annyit mondja, hogy takács. Én azt szoktam ilyenkor kérdezni, hogy de hogy is írod?

Hogy szólítsalak meg? Remélem, hogy legalább egy CH vagy egy TS, hogy valami van a nevében. Biztos ti is találkoztatok már olyan emberrel, vagy akár velem, aki direkt félreért bizonyos dolgokat, tudod, a próbafülkéből kiszó valaki, hogy egy nő, aki próbál egy pulcsit, mondjuk, és azt mondja, hogy hú, ez nekem túl nagy lesz, és akkor ki. És akkor utána készülje fejezd már be, és azt mondja, hogy rossz az, aki rosszra gondol, hogy a tanárnő azt mondja, lapozatok a 69 oldalat, hogy gyerek.

És akkor itt dávid kent. Tanárni ő rossz az, aki rosszra gondol, hogy tudjátok ez az állandóan elvonatkoztatni képtelen, nagyon primitív dolgokat. Oda társító, és utána. És ahogy idegesítben rossz az, aki rosszra gondol, hogy az egész az ő fejében játszódott lehet. Teh meghalotta azt a számot, hogy 69-t elképzelt egy franciázó párt, mert annyira primitív, Most magamra, tehát én is mindig röhögök, amikor 69-et hallok.

De elkezett egy franciazó párt, és az egészet megpróbálja átültetni az én fejembe. Tehát azt mondja, hogy rossz az, aki rosszra gondolt, tehát megpróbálja azt hazudni nekem, hogy az egész az én fejemben játszodott, amitől én érzem magam primitívnek, És megpróbálok rá fölnézni, érted? Tehát, hogy azonnal szerepsere, vagy azt mondja, hogy a C-betű szó, és azonnal én leszek a rasszista a fejemben. Tehát ez milyen egy alattomos undorító dolog már, nem?

Hát megpróbálj áthelyezni, de mert hogy azt mondja, hogy igazából te azért vagy rossz, mert értetted azt, hogy ő mi röhög. Pontosan. Hát nem kell örhögni. Mert rossz az, aki rosszra gondol, már. De most nem tudom. Vannak olyan dolgok, jó, oké, játszunk nyitlapokkal. Tehát, hogyha nekem egy sportkommentátor azt mondja a focimcs közben, hogy szoboszli húzogat a szélén,

vagy szoboszli húzogat a szélen, hát akkor én egy kicsit rossz vagyok, megmondom őszintén. Tehát ez nem lehet máshogy, nem? Vagy hogy. nem tudom. Akkor vannak ezek a focirajongot, hogy zöldfehér. csikosasztalterítős helyre beülés, hogy van, ho, Fradika, tudod, aki meglát egy zöld szint, és van, Fradika, győzike. Volt nálam is egy ilyen, amikor a műtermen fala itt a Sötét Zöldre festették, és visszajött a mester, és azt mondta.

SELSESOK! Nem értettem, hogy mire gondol, de hát valószínűen csak színesebbé akarják tenni a. az életet saját maga számára, és a Fradi után valószínűleg következő téma, ami az agyában felmerült, az már maga a pázsit, Végrehajtott szex vagy 69-es póz lehet, mert hát végül is így tudja kompenzálni a nagy hiányt. De akkor az én fejemben is nagy hiány van, hogyha rögzek azon, hogy 69? Nem, hanem szórakoztatnak a félreértések, amelyek szerintem egyébként sokszor nagyon viccesek és jók.

és pont a váratlan fordulat az, amelyik üdíthet így a dolgokat. Én ezt is próbálom így a saját kis művészetemben. alkalmazni, mert félreértem. Tehát, hogy politikus jót akar, és én félreértem őt, és úgy gondolom, hogy tényleg jót akar, de végül szörnyű lesz a kép, és azt derútja, hogy mégse annyira talál. Vagy egy kicsit sután. Szóra, akinek nincs...

Művész Rutinja: Fürdő, Sport és Önkínzás

Szokásos munkahelye, ahová hétfőn reggel 8-ra vagy hétre, vagy 6ra, vagy ötre, fogalom sem. Annak nagyon nehéz az élete, mert valami mást kell helyettel kitalálni, amivel lefoglalja magát, Mi nagyon hosszú éveken át hétfőreggel próbáltunk a tudósok zenekarra, mert az út a leglehetetlenebb időpont. Hétfőreggel? Igen, igen. Egyikünknek sem volt megfelelő munkahely egyrészt másrészt.

Egy házban éppen ekkor volt nagyon alkalmas a helyzet arra, hogy hát senki sincs Házban is akkor ott lett hétfő reggel, új számok írásával. foglalkozni, és ezt gondolom azért hallható a zenénked is egy rész, tehát van egy ilyen kényszerzubban jellege is, de hát ez valahol kedves és himnikus és másrészt. Úgyhogy egy ideig próbáltunk ekkor, de hát most már van a fiúknak a rendes munkája, úgyhogy dolgoznak, én nekem még nem sikerült ilyet találni, úgyhogy én.

Az utóbbi időben pedig nyitásra megyek a szecská reggel hét órára, és ez azért jó, mert amikor ötkor fölébredsz, akkor tudod, hogy még másfél órád van, amíg elindulhatsz a szecskáből. Hogyha pedig fél hétkor ébre cokolv meg sietni kell, és ez borzasztó jó,

Oda érsz mínuszöben, sorba állsz, még kisinyítják a kapukat, és nem érted, hogy miért vagy ott. Miért bünteted magadat? Teh miért csinálsz magadból egy ilyen gyűlölt kínzott rabszolgát, És akkor jön a fordulat, hogy 10 perc múl pedig már bent vagy a fürdőbe, és akkor rájössz, hogy a rabszolgasság egyfajta királyság, tehát rájössz, hogy Orvellek igaza volt,

és mindent fogad minden, ami addig borzasztó, szörnyű és a legnatívabb őrület volt, egyszerre csak átcsap egy ilyen nemes, pozitív élménybe. Mindennek az a magyarázata, hogy akkor még van hely. Azecskába, mert még a turistáktól az ember befér. De ez egy kicsit olyan, mint a sportolás is, nem, tehát hogy közben nem jó, de hogy végig azért csináljuk, mert a végén majd egyszer csak jó lesz. A végén sem jó, tehát nekem most már a végén is fáj, és másnap is rossz, de csak a tudat.

hogy voltam, hogy megtettem, amit meg kell tenni igen. És aztán szólt egy idő után a pszichológusom, hogy nem kell minden alkalommal hányásig futnom. Tehát, hogy nyugodtan megelégedhetek egy olyan alkalommal, amikor nem próbálok valamilyen rekordot beállítani, Itt egy kicsit átalakult a sporthoz való hozzáállás, hogy kérdeztem tulajdonképpen minek menjek oda? És azt mondta, hogy azért, hogy jól érezze magát.

És én ezt már több éve mondta, és azóta viszont keresem a jó érzést, benne meg is találtam, viszont az eredményeim meg leromlottak. Tehát majd tudom, hogy most mi legyen. Tehát akkor egy szarsportoló vagyok, aki jól érzi magát, Vagy egy szarsportoló vagyok, aki hányik, ez a kettő van. Vagy az önkínzás egyben kellemes is. Egyébként meg igen, egyébként meg jó. és velem is van mondjuk, hogy fölmegy a gellért helyre futni, és ott lépcsőzők, és akkor látom a

A mobiljukat nyomkodó turistákat, ahogy szerintem így kedve néznek rám, de lehet, hogy rám se néznek csak. És tudod, hogy az ő napjaik meg vannak számolva. Te pedig még száz évet fogsz élni minimum. Pont így érzem magam.

Záró Gondolatok és Búcsú

Képzeld barni, én annak örülök a héten. Hogy mondom erről kezdve, hogy ez a kis áll, amit most rajtam van, annyira örülök, hogy a héten, találtam egyébként egy turkálóban, és már olyan régóta keresni, úgyhogy. Köszönöm szépen, igen. Én büszke vagyok arra, hogy ilyen fenntartható módon másárra. Én is büszkö vagyok rá, és nagyon örülök, hogy most nem szóltam be a sáladra még adás előtt, mert általában az, hogy megérkezed a kis csáládban.

És én adás előtt véletlenül elpazarlom. Előm előre a fuska poromat, ezért a leveszed adásra, és hogy nem tudok minélszerődni, és köszönöm, hogy most volt, és tudtunk róla beszélgetni, és be kittem szól. É, majd magamon hagyhattam, és ezzel tematizáltam a mai éjbeszélgetést. Nyugodtan és legyél bátor, én arra biztatlak, mert bátorság nélkül nincsen győzelem. Iratkozzatok fel az index Youtube csatornájára. a Spotify-on kövessetek bennünket, ö csillagra értékeljétek, és

Komiz a tag, és feleségül ne vegyelek, tudod. Nem szívni nem szívem. Dr. Máriásnak pedig köszönjük szépen, hogy itt volt velő. Köszönjük, hogy itt voltál is. És jelenléted. Magasra emelheted az adás színvonalát, legalább most erre a pár percre. Úgyhogy nem maradt más hátra, hogy.

Nincsen. Nincsen. És most nyugsza a farzsebedben. Van csak most szólt a Dórri, hogy ez már volt. Jézusom, de kellemetlen tényleg, és megvárjuk, tehát a hallgatók a nézők mind megvárják, hogy te előkotrol. Jó, itt van, itt van, itt van. Apokalipsziszus. Gután tág a gatyám tág. Toraj Barnavás, Toraj Barnavás A műsor a béton partnere.

This transcript was generated by Metacast using AI and may contain inaccuracies. Learn more about transcripts.
For the best experience, listen in Metacast app for iOS or Android