HWSWeekly: öreg iPhone nem vén iPhone
Megjelent az iOS 10 (~00:32-tól), Jönnek a Win32-es alkalmazások a Store-ba (~19:53-tól), Katasztrofális szerzői jogi reformot javasol az Európai Bizottság (~37:07-től).

Megjelent az iOS 10 (~00:32-tól), Jönnek a Win32-es alkalmazások a Store-ba (~19:53-tól), Katasztrofális szerzői jogi reformot javasol az Európai Bizottság (~37:07-től).
Mi sem tudtuk kikerülni, illetve minket sem kerülhetett ki az iPhone 7 bejelentése, első témánk rögtön az Apple új, de sokat nem újító csúcstelefonja. Az okostelefonozást a hét hazai viszonylatban egész biztosan legizgalmasabb témája követi (9:40), azaz az informatikában dolgozók jellemző fizetései, a Hays kutatása alapján - súlyos összegek repkednek az éterben. Ezután (19:00) az Apple és az Európai Bizottság tusájára térünk rá, podcastunkat pedig a Samsung felrobbanó Note7-jeivel (28:50) illetv...
Lassú indítás az IFA-val, ezen belül az új okosórák(1:30), a Sony új okostelefonjai (13:30), és a Lenovo értelmezhetetlen új tablet-laptop hibridje kerül szóba (18:30). Gyors váltás az Intel gyors egymásutánban bemutatott két, negatív értelemben mérföldkővé vált processzorcsaládja felé (25:50), végül pedig az európai netsemlegességgel zárunk (40:30). Illetve zárnánk, ha a hang nem megy el a végén, így ez lett a végtelen podcast-adás (szerencsére az élvezetből nem von le semmit, csupán a búcsúzko...
Évtizedekig szórakozott a biztonsággal a Volkswagen (~00:30-tól), Furgonokkal ellenőriz a BBC: ki nézi jogtalanul a netes streamet (~16:16-tól), Újabb pénzügyi rekord az Nvidiánál (~25:25-től), Sztori vége: elkelt az SGI (~41:10-től)
Olimpia, fitnesz és Windwos 10 évfordulós frissítés, egy új hanggal kiegészülve.
Egyérintéses kártyák és veszélyeik, Elon Musk már kitalálta a jövőnket, a GPU-któl még mindig nem tudunk elszakadni (főleg a GTX 1060-tól), az Intel csak hiteget és végül így múlik el a Cyanogen Inc. dicsősége.
Orbitális összegért vették meg az ARM-ot, új kamerával jön a Nest, találgatunk az új iPhone képességeiről és a Windows 10 illetve a PC-piac trendjeiről.
Újfent eltértünk kicsit a "rendes" – azaz pénteki – menetrendtől, de a nyár néha minket is vízparton és/vagy fesztiválon talál. Cserébe egyrészt ismét teljes létszámban ültünk a mikrofonok elé, másrészt Ferinek így adódott ideje kipróbálni a pokémonvadászatot, amiről be is számolt – az új mobilos őrület néhány nap alatt letarolta a videojáték-piacot. A felvétel előtt megkaptuk a hőkamerás CAT S60 telefont, így rögtön ki is tárgyaltuk az első benyomásokat a nem mindennapi mobilról. A videokártyák...
Felelős, vagy nem felelős a Tesla azért, mert bekapcsolt "robotpilótája" sem vett észre egy olyan helyzetet, ami végül halálos balesethez vezetett? Versenykorlátozó-e az Apple App Store kötelező tranzakciós modellje? Beszélgetünk arról is, hogy az AMD végre újra igazi versenyt kényszeríthet ki a videokártyák piacán, zárásként pedig szót ejtünk az Oracle kontra HP perről és a mostohagyerek Intel Itaniumról is.
Egy jókora vétéeffezéssel indítunk, majd bele is csapunk a közepébe. Beszélgetünk az új kínai szuperszámítógép-csodáról, a TOP500-ról és érintőlegesen a Fujitsu 2020-ra tervezett ARM-os exascale szuperszámítógépéről, az itthon is egyre jobban terjedő LTE Advancedról, a UPC sávszélességemeléséről, az Intel még mindig tartó EU-s időhúzásáról és a Supercell felvásárlásáról.
Feri gépe a felvétel közben kitalálta, hogy ő inkább helikopter, de szerencsére idővel sikerült jobb belátásra bírni. Aktuális adásunkban az Apple WWDC-je kapja a legtöbb műsoridőt, Tamás mesél arról, milyen egy androidos okosórával együtt élni, és szót ejtünk LinkedIn felvásárlásáról, a Firefox konténereiről és az Xbox One S-ről is. Fontos tudnivaló: immár az iTunes és a Pocket Casts is befogadott minket, úgyhogy ezentúl sokkal kényelmesebben is lehet hallgatni minket.
Sajnos nincs mit tenni, ha Csaba szolgáltatja az intrókhoz a legjobb szösszeneteket, nem úszhatja meg a reflektorfényt. Eheti adásunkban újra csatlakozott hozzánk Tamás, így megint szolgálunk egy kis telkós tartalommal a UPC Horizon formájában. Emellett szó esik még a Google Nearby-ról és a kontextuális jövőről, a Lenovo-féle Motorola újonnan bejelentett moduláris telefonjairól, valamint az Apple App Store üzletimodell-váltásáról. Jó szórakozást!
Egy rövidke Csaba-monológot (aki virtuális gombkereső túrára indult) követően az Asus "formabontó" moduláris PC-koncepciójával kezdjük az adást, majd ha már a vas, ámulunk kicsit a Dell új adatközponti vízhűtésén is, amit a cég az eBaynek tervezett. Az EU-s terrorpropaganda elleni vállalással kicsit messzire kalandozunk – az adás második fele lényegében egy nagy adatvédelmi csapongás. Jó szórakozást!
Ez már a hetedik adásunk lenne, de sajnos hiába rögzítettünk két adást is az elmúlt két hét során, műszaki problémák miatt mindkettő menthetetlen lett, de legalábbis nyilvános fogyasztásra alkalmatlan. Visszatérő adásunkban főleg az ITSH jelentős közreműködésével fejlesztett és üzemeltetett Open Telekom Cloudról és ennek kapcsán az OpenStackről, valamint a Google I/O bejelentéseiről beszélgetünk. És persze megint szidjuk kicsit az androidos frissítések helyzetét.
Negyedik, jubileumi (egy hónap!) adás, amelyben főleg az Intel nagy mobilpiaci visszavonulóját vesézzük ki, de szó esik a Dell-EMC gigaüzletről, a Bitcoin újra "megtalált" megalkotójáról és a nyílt forrású szoftverbiztonsági minimumról is.
Olivér újra igazoltan hiányzik, elvileg munkaügyben utazott Prágába, szerintünk csak a sör és a cseh lányok miatt. Feri szabadság miatt esett ki, így végül Koi "telkó" Tamás ugrott be, hogy ne ne csússzunk be a létminimum alá. Témáink a harmadik adásban: az Apple negyedéves eredményei, az androidos ökoszisztéma biztonsága körül gyülekvő sötét fellegek, DropBox Business kontra OneDrive for Business, májustól csökkenő EU-s roaming díjak.
HWSW.hu podcast nulladik, nagyon nyers rész. Témáink: chatbotok, sportra noszogató Google naptár, Xiaomi Mi Band 1S, VR és AR (Microsoft HoloLens és HTC Vive személyes tapasztalatok, némi ezleszazújdrog falra festésével), PC-piac helyzete.