Eee, cześć z tej strony. Greg Albrecht, Witam cię w moim podcaście, który pomaga właścicielom i zarządzającym firm podejmować lepsze decyzje w biznesie. Jeżeli ten temat wydaje ci się ciekawe, już teraz kliknij Subskrybuj gdziekolwiek słuchasz tego odcinka, a dziś porozmawiamy o tym, jak zbudować swój Network.
Cześć z tej strony, greg Albrecht, Witam cię w kolejnym odcinku mojego podcastu jest takie powiedzenie Your Network jest your Network, czyli jesteś wart tyle co twoja sieć kontaktów i rzeczywiście coś w tym niewątpliwie jest. O tym chciałbym trochę opowiedzieć. Ja też często słyszę, że to ja Jestem osobą, która zna wszystkich, ktoś do mnie tak mówi.
Film z dużym przekonaniem. Oczywiście uważam, że to jest niezwykle dalekie od prawdy, bo znam osoby, które mają szerszą sieć kontaktów lub lepiej ją pielęgnują, ale faktycznie. Od dziecka zależało mi na poznawaniu różnorodnych osób zbieraniu kontaktów do nich, pomaganiu i bardzo dużo zaczerpnąłem z tego wartości, o czym także opowiem i dlatego zdecydowałem się podzielić swoim sposobem myślenia i tym, co według mnie działa także nie zwlekajmy dłużej i zaczynajmy.
Po pierwsze, dlaczego silny Network pomaga? Niektórzy uważają, że wystarczy po prostu wykonywać dobrą robotę w swoim biznesie, nie rozpraszać się i to wystarczy, żeby osiągnąć wszystkie cele. Niektórzy myślą, że sami sobie świetnie poradzą, inni zaś, że są istotne kontakty wewnątrz firmy, bo to pomaga nam na codzień podejmować decyzje, ale tylko na tym skupiają uwagę i ignorują trochę świat
zewnętrzny. W mojej ocenie takie podejście prowadzi do izolacji w myśleniu trudności w dostępie do informacji i talentów oraz do pewnego rodzaju widzenia tunelowego rzeczywistości. Film ze swojej pojedynczej perspektywy, co nie ułatwia w sytuacji zmiany w sytuacji kryzysu. Sytuacji czegoś niekonwencjonalnego podjęcia decyzji i rozwiązania
konkretnego problemu. Według mnie silny Network to po pierwsze większa wiarygodność w środowisku, która pomaga nam nawiązywać relacje z kontrahentami, a także znajdować rozwiązania różnych problemów. To także łatwiejsze rozwiązywanie wyzwań, także osobistych, nie tylko biznesowych, dzięki dotarciu do osób, które mają wiedzę i lub możliwości. Chwil pomocy to także właśnie dostęp do. Ludzi i wiedzy, z których my możemy skorzystać w swoim biznesie.
No i ponadto większe szanse rozwoju, nawet rozwoju kariery, a na końcu także uważam, że silny net work to szansa na dobrą zabawę i różne, niezwykłe doświadczenia, które zapamiętujemy na całe życie. Tutaj mogę przytoczyć doświadczenie własne. Pamiętam, jak byłem na konferencji startupowej, która nazywa się slash Helsinkach i tam poznałem świetnego gościa, który nazywa się vin Tom. Spędziliśmy sporo czasu rozmawiając o biznesie o życiu opowiedział mi swoją niezwykłą historię.
Jego rodzice byli z Erytrei. On przeprowadził się jako dziecko do Finlandii i tam budował swoje życie. Rozwija startupy, fantastyczny gość i pamiętam, że kiedyś opowiadał mi o tym, że ma takiego kolegę inwestora, który nazywa się rohan i mieszka w Nowym Jorku. Pamiętam chwil później, że byliśmy z żoną w Nowym Jorku i przypomniało mi się, że właśnie K to mówił. Nie ma tutaj kolegów, ja może się odezwę to.
A propos, właśnie podejścia do networkingu chwil, więc piszę do niego, żeby nas skontaktował nas skontaktował. No więc wsiedliśmy do Ubera, pojechaliśmy will chyba do MIT parking district w Nowym Jorku. O ile dobrze pamiętam wjeżdżamy windą, która otwierają się drzwi, a tam film wielki film dwumetrowy Ochroniarz. Dlaczego? Dlatego, że rohan okazał się być synem Boba Marleya nazywa się rohan marley LI. Miałem okazję wspólnie z żoną
spędzić z nim świetny. Wieczór w jego apartamencie w Nowym Jorku wraz z jego film synem, którego masel Lauren Hill było to niesamowite zupełnie doświadczenie, które w zupełnie urodziło się właśnie z pewnego rodzaju przypadku zaciekawienia innymi ludźmi Poznania świetnego człowieka i budowania z nim relacji i po prostu otwartości na to, żeby się film to jest najmniej biznesowo. Może praktyczna historia, ale bardzo zapadła mi w pamięć, więc postanowiłem się nią podzielić.
Zatem 2 kwestia to jak zacząć? Zbudować Network? Po pierwsze warto zrozumieć, dlaczego chcesz budować i pielęgnować relacje, bo jak z każdą rzeczą każdą nową inicjatywą, jak nie masz do tego przekonania, to no, to raczej to nie wyjdzie. Dlatego ten dobrze się zastanowić, co ty chcesz? Dzięki temu zyskać nowe doświadczenia, inspiracje, łatwość, chwil, rozwiązywania problemów biznesowych, lepsze dotarcie do potencjalnych partnerów biznesowych. Dobrze jest rozumieć, jakie mogą
być cele. Oczywiście te cele się mogą zmieniać i ogólnie uważam, że zdrowa zasada. Budowania relacji sprawia, że później nagle możemy pewne cele osiągać po 2. Jak już to zrozumiesz, dobrze wil zbudować sobie nawyk takiego bezinteresownego pomagania ludziom. Uważam, że to jest w ogóle świetna inwestycja, ale też buduje bardzo dobre samopoczucie, także pod kątem budowy relacji, ale nawet stricte pod kątem karmy. Ja wierzę w karmę.
Wierzę, że dobre rzeczy wracają i złe również i pomaganie innym jest czymś, co myślę, że jest i przyjemne, i przydatne także przy okazji. Wymaga budować sieć kontaktów.
Jeżeli ten temat jest dla ciebie ciekawy, to polecam książkę Dawaj i bierz Daniela Pinka. Film ciekawie przedstawia film grupy osób, które bardziej są skupione na sobie, bardziej są skupione na innych i taki idealny model, w którym właśnie najlepiej jest funkcjonować dając, ale nie oddając się w całości, że tak powiem, czyli nie sen nie oddając chwil wszystkiego, ale także dbając o swoje własne interesy. Także książka, Dawaj i bierz polecam, zawiera fajne, fajne.
Przykłady tego typu film działań. Następnie zbuduj sobie nawyk dodawania nowo poznawanych osób do kontaktów. To może być po prostu w Twojej głowie, gdzie zapamiętujesz sobie historie z nimi związane, ale może to też być zwyczaj zbierania numerów telefonów. To może trochę bardziej tradycyjna forma evil, którą zawsze stosuje, czy też dodawanie ich na linked in czy w dowolnym innym portalu, żeby mieć z nimi kontakt i tak, że zaczynają zło, mówimy o film, zaczyna nią budowania na dworku
dobrze jest. Rewidować kim do tej pory masz? Czy miałaś miałeś kontakt, aby te relacje odbudować z ciekawymi osobami, które cię kiedyś zainspirowały, zaciekawiły albo zagrały jakąś rolę w twoim życiu, a trochę ta rola ta relacja się. Film zatarła. Też miałem takie doświadczenia i próbowałem nawet dotrzeć do mojego pierwszego szefa, żeby z nim właśnie porozmawiać i podziękować mu za to, jak dał mi kiedyś szansę i to było.
Myślę też przyjemne uczucie. Więc polecam jedna kwestia, którą czułam według mnie to jest oczywiście moja osobista opinia.
Kluby takie zrzeszające ludzi zajmujący się po prostu wymianą wizytówek, czyli tak zwane kluby networkingowe, to wg mnie to w ogóle nie jest networking dlatego, że tam nie ma kontekstu, w którym ludzie się poznają takiego sensownego, tylko jest po prostu chęć wymiany wizytówek, więc nie ma przestrzeni na zbudowanie realnej relacji, która się sprawdza w jakimś konkretnym kontekście. Także nie poszerza się ten krąg film kontaktów.
Poprzez to, że wszyscy są z pewnego jednego środowiska i są bardzo często nastawieni po prostu bardzo tak pragmatycznie na pozyskiwanie tych kontaktów. Coe odbiera temu pewnej takiej prawdziwości. Taka jest moja opinia. Jest też uczulam i raczej nastawiam się na poznawanie ludzi w rzeczywistych w świecie, w różnych po prostu sytuacjach. Może to być osoba, którą poznaje w sytuacji biznesowej, ale też na koncercie czy na trening. No dobra, to 3:00.
Jakie są najlepsze praktyki w rozwoju Networks? To oczywiście subiektywne. Według mnie kluczowa sprawa jest taka, że chodzi o to, byś dostarczał, czy dostarczała wartość chwil do życia innych ludzi. To jest podstawa, czyli wg mnie żeby mieć ten kapitał relacji, to trzeba dać coś, żeby pokazać, że warto jest też mieć z nami relacje i po prostu pomagać innym N bez podejścia dostarczanie mu wartości innym, myśląc tylko o sobie wg mnie.
No trudno jest budować mocne relacje, no chyba że masz jakąś bardzo silną pozycję jej po prostu wszyscy chcą mieć z tobą relację. Ale to statystycznie jest rzadkie i też ta relacja wtedy nie jest partnerstwo filled po 2 dobra jest też otwartość na poznawanie innych ludzi od
siebie. Ja uważam, że poznawanie ludzi z różnych środowisk pozwala nam naprawdę poszerzać horyzonty i dobrze robić to bez uprzedzeń z ciekawością, myśląc o tym, że są ludzie, którzy pracują w twardym biznesie, testami położnymi, ludzie mają różne zawody, robią różne rzeczy w życiu, nie pracują swoje powołania i to jest ciekawe.
Daje szansę inspirowania się, poznawania i także poszerzenia horyzontów sobie, więc tutaj nie mam takiego podejścia do tego, że wybieram sobie typ osób, które chcę poznać i na to się nastawiam. Tylko wszyscy ludzie są ciekawi i szczerze to pozwala właśnie budować ten Networks. Sposób bardziej efektywny sen. Za chwilę dalszy ciąg programu, a tymczasem czy chcesz otrzymywać ode mnie bezpłatnie?
Najciekawsze artykuły, podcasty i narzędzia, które pomogą ci lepiej zarządzać firmą i własną karierą? Dołącz do 10000 subskrybentów i Zapisz się na greg Albrecht. Kropka io łamane na klub, a w każdy piątek otrzymasz na maila garść inspiracji na Weekend daj się pozytywnie zaskoczyć, a jak ci się nie spodoba, to wypiszesz się jednym kliknięciem. Zapisz się na greg Albrecht kropka i o łamane na klub.
Do zobaczenia w Twojej skrzynce? Co więcej, w kolejnym kroku to co działa, niewątpliwie to jest robienie tak zwanych intro sów, czyli przedstawianie ludzi nawzajem. Ktoś cię prosi, żebyś go połączyła, czy połączył z kimś się, że zawsze warto ten czas zainwestować, żeby to zrobić? Jeżeli ta 2 osoba, której masz tą osobę przedstawić, oczywiście
jest na to otwarty. Dodatkowo myślę, że taką rzeczą, w której ta ta sieć kontaktów się sprawdza, jest pamiętanie o osobach konkretnych, które się poznało i elementach z ich życia. Aby móc im pomóc albo polecić ich w różnych kontekstach. Znam kogoś, kto ma konkretną umiejętność. Będę pamiętał, żeby go polecić chwil, kiedy spotkam kogoś, kto tego ile kto potrzebuje tego typu umiejętności l warto też mówić ludziom, czego ty potrzebujesz, bo czasem poznając ludzi nie nie mówimy jasno, co
jest dla nas ważne. W danym momencie możemy powiedzieć, jaki mamy zawód, ale nie mówimy czego poszukujemy, a to bardzo ułatwia innym, którzy chcą pomóc. Znam, bo nie Wszystko jest tylko o tym film dawaniu innym i poznawaniu innych, ale też ułatwianiu sobie. Zyskiwania tej wartości z nawiązanych relacji.
No i to, w czym ja osobiście Jestem słaby, to utrzymywanie dobrych chwil stałych relacji dobrych to jedno, ale 2 kwestia stałych relacji, czyli kontaktowanie się z ludźmi od czasu do czasu fll spotykanie się na kawę, feel czy inna forma interakcji, bywanie na wspólnych spotkaniach, która po prostu pomaga mieć ludzi w pamięci i być w pamięci, w czym osobiście nie Jestem zbyt dobry, to przyznaję przed sobą i przed innymi. Wiem, że to.
Osłabia mój mój net work i nie jest mi EE łatwo to to robi, no i kwestii tego, jakie są najlepsze praktyki w rozwoju? Na dworku polecam książkę, która jest niezwykle lll. Często już przeze mnie polecana. Myślę, że jest świetna i ma już prawie 100 lat. L to książka jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi ilayla Karny Karny giego polecam wyśmienita, uważam i naprawdę film buduję. Są tam takie anegdoty, które zapamiętałem na. Na zawsze a propos takich najlepszych praktyk.
No to też warto obserwować ludzi wokół siebie, którzy są świetni w polecaniu i tu dla mnie dużą inspiracją jest mój kolega, film i wspólnik Piotr Smoleń, który też był gościem mojego podcastu. Wcześniej, który obserwuje naprawdę mam wrażenie czasem, że film łączenie ludzi i pomaganie im to jest jego praca na pełen etat. Oczywiście tak nie jest. Natomiast nie widziałem, żeby komukolwiek kiedykolwiek odmówił pomocy czy skontaktowania i. Bardzo chętnie dzieli się swoją
wiedzą. Jest dla mnie dużą inspiracją. A co ciekawe, a propos otwartości na poznawanie innych ludzi i nieposiadanie uprzedzeń to dość zabawna jest historia. Jak myśmy się poznali, skontaktowaliśmy się kiedyś przez link TINA, umówiliśmy się na spotkanie i pamiętam, że Piotrek na to spotkanie nie przyszedł i chyba się od razu nie odezwał i potem ja do niego silna napisałem znowu fl i spotkaliśmy się znowu znaczy o spotkaliśmy się po raz pierwszy po tym, jak znowu się z nim skontaktowałem.
Okazało się, że po prostu był bardzo chory. Był tak chory, że nawet nie odwołał tego spotkania i teraz gdybym był uprzedzony i powiedział, nie, no co to jest za człowiek, który się nie pojawia? To nie poznałbym z jednej z bardzo ważnych osób, z którymi później zrobiliśmy parę świetnych biznesów się zaprzyjaźniliśmy, a Wszystko się zaczęło właśnie w takiej sytuacji dość niekonwencjonalnej, więc stała otwartość, zrozumienie i nie lenie nie budowanie takiego
uprzedzenia. Uważam, że niesamowicie pomaga w ogóle w relacjach i także w budowaniu tej sieci. I na koniec 4:00 co niszczy twoją sieć kontaktów? Pierwsza kwestia według mnie film to jest oczywiste, to są rozmaite problemy rekrutacyjne. To znaczy jeżeli ktoś kogoś oszuka, ile będą jakieś niespełnione obietnice, długi i tak dalej. No to to bardzo szybko się niesie. Także w sieci kontaktów, bo częścią sieci jest wymiana wiedzy. W związku z tym można długo budować swoją reputację, ale
szybko ją stracić. Dlatego dla mnie krytyczną kwestią jest evil zaufanie. Wiarygodność i uważam to taką absolutną podstawę tego kapitału, którą można film bardzo szybko stracić. 2 rzecz, która niszczy sieć kontaktów. Według mnie to nachalności kontaktowanie się po prostu w celu zbudowania sieci. Nie wiem, dostaje dużo takich wiadomości. Nie rozumiem w ogóle o co w tym chodzi, ale wiele osób to praktykuje.
Na mnie to robi odwrotne wrażenie fatalne, zupełnie, kiedy ktoś do mnie pisze, nie wiadomo po co, w jakim celu i trochę czuję się, jakby ktoś próbował. Sobie z innych osób robić takie trofea link kinowe, że ma tyle kontaktów, różne osoby, no to linkedinie i myślę, że to nie jest w ogóle networking i budowanie relacji, więc przesadzam przed tym i 3 kwestia, która niszczy sieć kontaktów. A co zauważyłem w trakcie tego całego covidu to długotrwała izolacja.
To znaczy film będąc w izolacji miałem poczucie straty kontaktu z pewnymi grupami ludzi przez brak spotkań biznesowych, brak pewnych kanałów komunikacji tu. Dobrze mieć jakiś kanał do tego, żeby te relacje podtrzymywać bez osobistych spotkań. Wiem, to może być jakaś grupa albo nawet kanał serial media, by być w pamięci innych osób i tak samo pamiętać o nich i być
cały czas na bieżąco. Bo ta izolacja może spowodować, że po prostu jak każde więzi one po prostu rozpadną nawet każdy z nas na pewno miał kiedyś przyjaciółkę czy przyjaciela, który gdzieś się wyprowadził i ta relacja po prostu się rozsypała. No właśnie, no i oczywiste jest to, że kiedy zniszczymy tę swoją reputację, zniszczymy tę swoją
sieć kontaktów. No to to szybko zostanie zauważone dlatego, że ta sieć ona działa na naszą korzyść, ale tak, że jesteśmy jej częścią, chcąc nie chcąc i kiedy poszukujemy na przykład inwestycji czy kogoś rekrutujemy to taka film sprawdzenie informacji trwa chwilę i ja pamiętam, że była taka osoba, która kiedyś u mnie podjęła pracę bardzo dawno temu w agencji w obszarze sprzedaży to było kilkanaście lat temu, więc to już się w ogóle
zanonimizowane ło, ale pamiętam to i ta osoba po prostu no pięknie się sprzedawała, ale nic nie robiła. I jeszcze była na tyle pewna siebie, żeby czuć się z tym dobrze, no zakończyliśmy tę współpracę. Natomiast dla mnie to było dość szokujące i później kilkakrotnie ktoś do mnie dzwonił, pytając o tę osobę. No i ja po prostu opowiadałem, jaka była sytuacja, żeby ktoś sobie mógł wyciągnąć wnioski sam. No ale myślę, że to nie pomogło chwil tej osobie w rozwoju jej
kariery. To, że po prostu tutaj zawiodła. No bo ludzie pytają dowiadują się i uważam, że to jest jedna z wielkich. Też wartości net worku, że można sobie zweryfikować kogoś, zanim się go zatrudni. Jestem zdziwiony, że ludzie nie robią niektórzy takich rzeczy, a film rzeczywiście nadal niektórzy nie robią ocal omówiłem 4 obszary dlaczego Network pomaga? Jak zacząć go budować, jakie są najlepsze praktyki w rozwoju z własnej sieci kontaktów i co ją może zniszczyć?
I podsumowując film, mówię, że Networks feel działa czasem niespodziewanie i to w takich momentach, gdy naprawdę potrzebujemy lub zupełnie się nie spodziewamy. Czy może nam pomóc? I to jest też taka rzecz, którą warto budować, bo nigdy nie wiemy, kiedy może nam pomóc.
To nie jest tak, że codziennie z tego korzystamy, ale codziennie możemy w to inwestować mnie na przykład filce sieci kontaktów pomogły zarówno w rozpoczęciu pierwszego biznesu, gdzie miałem kontakty z współpracownikami z innych firm, z którymi współpracowałem będąc na etacie i oni potem stali się moimi klientami, a niektórzy są moimi do dzisiaj bliskimi evil
kolegami, a to było 15 lat temu. Bo właśnie wtedy film Zbudowałem z nimi więź i zaufanie, kiedy współpracowaliśmy w 2 dużych organizacjach i potem jak otworzyłem swoją firmę, to wiedzieli, że mogą mi zaufać i mogliśmy razem zbudować biznes i pracować przy jakimś projekcie, ale także nawet w tworzeniu podcastu. Pomogła im bardzo sieć.
Często ludzie pytają, skąd ty bierzesz tych gości do do podcastu na ten odcinek to już jest 232 odcinek, więc już 4 lata trochę rozmów i odcinków nagrałem i rzeczywiście film dzięki tej sieci. Kontaktów nigdy nie miałem kłopotu z tym, żeby dotrzeć do kogoś feel i zaprosić go do rozmowy, a to jest konsekwencja lat pracy i żeby spuentować
temat budowy swojego net worku. Powiem, że według mnie Networks działa jak taka inwestycja długoterminowa, której działa efekt procenta procentu składanego. To znaczy, że koncentracja na budowie sieci kontaktów fl i ciągłe robienie tego w połączeniu z jakością.
Tego działania, czyli dawaniem wartości procentuje bardzo w czasie, czyli w pewnym momencie nagle, kiedy dzisiaj zaczynamy skupiać się na tym, żeby nie ignorować ludzi wokół, nie izolować się i odpowiadać pozytywnie na zapytania na na prośbę o pomoc i tak dalej, to za kilka lat te wszystkie sytuacje, w których komuś pomogliśmy, zbudują naprawdę ogromny kapitał i wtedy nagle pojawi się jakaś sytuacja i my z tej sytuacji będziemy mogli skorzystać, bo ktoś nam pomoże.
Film w momencie, w którym. Normalnymi drogami rozwiązanie pewnego problemu może być bardzo trudne i takiej sieci ci życzę w budowy fajnej sieci kontaktów, która będzie cię wspierać i będzie kapitałem na całe życie. Dzięki ci bardzo za wysłuchanie tego odcinka i do usłyszenia w kolejnym na tym kanale wszystkiego dobrego. Czy chcesz otrzymywać ode mnie bezpłatnie? Najciekawsze artykuły, podcasty i narzędzia, które pomogą ci lepiej zarządzać firmą i własną karierą. Dołącz do 10000.
Subskrybentów i Zapisz się na greg Albrecht, kropka i o łamane na klub, a w każdy piątek otrzymasz na maila garść inspiracji na Weekend daj się pozytywnie zaskoczyć, a jak ci się nie spodoba, to wypiszesz się jednym kliknięciem. Zapisz się na greg Albrecht kropka i o łamane na klub. Do zobaczenia w Twojej skrzynce.
