Епизод 35: Червен картон на СУПТО. Какво мисли бизнесът?
Sep 25, 2020•11 min
Episode description
Cлeд няколко отлагания Mиниcтepcтвoтo нa финaнcитe оповести, че се отказва от изискванията за oтчитaнe нa пpoдaжби чpeз coфтyep зa yпpaвлeниe нa пpoдaжби в тъpгoвcĸитe oбeĸти (CУΠTO), които спорната Наредба Н-18 предвиждаше. Междувременно много компании вече направиха немалки инвестиици, за да отговорят на регулацията.
Очакван ли беше този ход? Добре ли е за бизнеса?
Какъв е размерът на направените инвестиции от бизнеса и какъв е процентът на компаниите, които са обновили своите системи?
Какво е позицията нна БАИТ?
Модернизация на данъчната система и осветляване на някои бизнеси е необходима, но как може да стане това и да очакваме ли нови регулаторни инициативи в тази насока?
Гост: Иван Аржентински, лидиращ групата на Българската асоциация по информационни технологии (БАИТ) за Наредба Н-18 и управител на ERP.BG.
For the best experience, listen in Metacast app for iOS or Android
