Zsiday Viktor: A lakosság fél, tart a jövőtől
Jun 11, 2025•45 min•Ep. 140
Episode description
Ha marad a költekezés, már csak devizaforrásból tud érdemben új finanszírozást bevonni a kormány, a belföldi szereplőktől – a lakosságtól és intézményi befektetőktől – erre csak mérsékelten van módja, ezért törvényszerű, hogy az adósságon belül tovább emelkedjen a deviza aránya, bőven 30 százalék fölé – reagált Zsiday Viktor befektetési alapkezelő a Della podcastban a keddi bejelentésre, amely szerint az idén terv feletti devizakibocsátásra készül az állam. A szakértő szerint a későbbiekben sem lesz más választása a kormánynak, így nem tudja majd tartani magát a 30 százalékos limithez. Nyilvánvalóan a választással áll összefüggésben az extra forrásbevonás: vendégünk szerint az év végén, a jövő év elején indulhat be az osztogatás.
For the best experience, listen in Metacast app for iOS or Android
