107: Naši andělé. - podcast episode cover

107: Naši andělé.

Apr 22, 202513 minEp. 107
--:--
--:--
Download Metacast podcast app
Listen to this episode in Metacast mobile app
Don't just listen to podcasts. Learn from them with transcripts, summaries, and chapters for every episode. Skim, search, and bookmark insights. Learn more

Summary

V tomto citlivém díle podcastu Agáta a Ornella otevírají téma ztráty milovaných babiček, které pro obě představuje jednu z nejtěžších životních zkušeností. Ornella se dělí o osobní zážitky z péče o umírající babičku, důvody, proč tyto momenty nesdílela na sociálních sítích, a dojemné poslední chvíle. Agáta se pak svěřuje s překonáváním svých obav, když ve 40 letech šla přehlídku plavek, a popisuje úspěch na akci For Beauty. Epizoda zdůrazňuje, jak se vyrovnat se zármutkem, význam rodinné podpory a důležitost žít dál s odkazem těch, kteří odešli.

Episode description

Jedna z netěžších chvil v životě, kterou si bohužel každá z nás už prožila byla ztráta našich nejmilovanějších babiček.🥺🤍🕊️ Téma stále tak citlivé, že se jen s těžkostí na srdci o tom dá mluvit. Ale i to je součást našich životů, které musíme umět zpracovat, zvládnout a žít dál…protože naše babičky by nám to ani jinak nedovolily.🥹✨

Transcript

Úvod a Úspěch na For Beauty

Tak holčičky, tady velmi aktuální díl, asi jste si všichni přečetli, co se stalo, Orny. Určitě to tady asi nějak zmíníme. Ordne je statečná, že jsem přišla, že vůbec chtěli jsme to zrušit vlastně to natáčení, ale řekli jsme si, že to nezrušíme. Já mám antibiotika, ale tak to je to nejmenší. ale prostě jsme si nějak řekli, že tohle bereme jako terapii, vlastně je to i tak, povídání s váma, takže nebudeme sedět doma a dousit se doma s pocitama, který...

A co je víc, než se vypovídat kamarádce. Přesně tak, takže nevím, jestli začíná, řekli jsme si, že začne for beauty, ale vlastně nevím, jestli to úplně... Já bych tím určitě nejdřív začala, protože pro tebe to bylo hezky strávené a já jsem to vnímal jako... domová spouzdálí, že to mělo úspěch, takže ti gratuluju. Děkuji, děkuji. Protože se navzájem podporujeme a měla jsem z toho radost, že jsi tam měla takový davy lidí a že se všem líbilo to nový logo.

A i ty hezký tašky máš, sice jsme žádnout nedala. Tak třeba příště. Protože jsou moc malý, do toho se nevyjde nákup pro tvoji rodinu. Tak Ford Beauty bylo super, bylo tam teda opravdu musím říct, že když jsme tam byli naposledy spolu, tak u nás byla největší fronta, tak to samé bylo. letos, takže mi bylo líto vlastně všech ostatních stánků, že taky jako se koukali a u nás pak obrovská fronta u mého stánku a u ostatních nebyla takováhle fronta. Bylo takový těm hostesákům.

Měla jsem tam dva kluky, hostesáky, který chodili, nechodili nakonec do Nahý. Měli normální tričko a zástěru s AG a chodili a rozprašovali tam vlastně naše vůně. ... ... ... ... ... A bylo to krásný, protože fakt jako přijeli za mnou faninky, co nejenom, že poslouchají náš podcast, ale který mě sledují prostě třeba 20 let už. Takže tam přijeli prostě samý starý báby, jako jsem já. Faný holky.

No ne, my jsme si to tak říkali. Já říkám, no a holky, tenhle krém je na tu starou pokošku. A ty holky, my nemáme starou pokošku. Já říkám, ne, vlastně nemáme na tu naši mladou pokošku ve 40 letech. Bylo to hrozně, hrozně jako fajn, fajn pokecání. Fakt přijeli z Ostravy, se zlí. a z Chomutová, z Tábora, prostě z celé České republiky a přijezly mi koláče a kytky a savařeniny. Takže to bylo takové hrozně dojemné setkání a já hrozně děkuju všem holkám za takovou zpětnou vazbu.

co vlastně nám dáváte jak na Instagramu, tak takhle, když se osobně vidíte, vidíme. A prostě slíbila jsem všem holkám, že ty tam budeš na podzim. Takže můžu se dorazit na podzim, ale že uděláme před tím letě konečně toho setkání naše. Meet and greet. Jo, jo, jo, protože opravdu spousta holek říkalo, že přijdou kamkoliv o jakýkoliv vzdálenosti. Ale bylo to hrozně, bylo to prostě hrozně pozitivní.

Módní Přehlídka a Osobní Triumf

tam byla i spousta známejch olek a u toho tam nebyla, u nich nebyla žádná fronta. Takže byla tam třeba Veronika Biasol. Neznám, jo, to já vím. To má podcast, ne? Já vím, chtěla jsem říct takovou poznámku, ale nebudu to říkat. A ta tam byla prostě se svojí přítelkyní a můj manžel. Ty jsi by volala, že ti přišli nechutný. Přišlo mi to nechutný, protože jsem tak jako hodně fyzicky jako...

Jako tohle já nedělám se svým manželem, nebo ani se svým... Ani doma? Ani doma. Ano, takhle, tohle nedělám v podstatě ani doma. Ani to tam mi to přišlo, jakože hrozně se dává tam na... Na obdiv jejich láska. A mě spolu nejsou týden, že by si řekla, OK, jsou zamělovaný, tak po sobě lezou. Spolu už asi půl roku. Tak nevím, přišlo mi to jako tůmač, jako hlásat. A co tam jako dělali? Mě jsme tak jako oblizovali prostě a...

Jako to je jedno, i kdyby to byla holka-kluk, kluk-kluk, holka-holka, tak prostě mi tohle přijde tůmač na veřejnosti, obzvlášť, když jsi známá osoba a koukaj na tebe lidi. Takže to mi přišlo takový... Ale mám ještě podotázku, já jsem si všimla... šla tu přehlídku, takže kolik to stálo ty lidi přemlouvání, kolik to stálo prachu a chtělo se ti? Jo, takže počkej, k tomu bych se chtěla vyjádřit. Tohle byla přehlídka, jak se mne ta značka fashion.

Island, myslím. To je blbý, to bych měla vědět, jak se to jmenuje. Já se prostě podívám, protože nechci dělat reklamu někomu jinému, už jsem si to spletla. Očkej. Fashion Island Europe. což já jsem pro ně šla přehlídku vlastně, když oni začínali asi před 20 lety s plavkama. A já jsem viděla na Instagramu, že tam budou, tak jsem jim normálně já napsala. Říkám, hele, budete tam mít asi ty vaše...

plavkevního budeme. Říkám, tak mi tam jede nechte, já je jako vynesu. Jako fakt, Agato, a kolik za to? A říkám, nic, prostě si to chci jen tak jako splnit, že mi prostě bude 40. tak si chci zkusit jít v plavkách. A ještě jsem předváděla prodleznačku, když jsem byla těhotná, myslím si, že s Mijou. Pak jsem šla po porodu, kde byl úplně jako hrozný masakr, mi dali novináři, jak jsem hrozně tlustá.

jsem šla asi čtyři měsíce po porodu. Já vím, a měla jsi tu modřinu nebo co? A mě jsem byla taková bleda. A ještě si byla zmácená, jako jestli spadla ze schodů nebo tak něco. To si pamatuju. A teď jsem se jako nějak na to cítila. A šla jsem mezi 18-letejma finalistkama Miss, potkala jsem se nám s Táně Makarenko, která tam zadostala a říkám, Táně, není to blbost, nebo se na to vykašlat, jako, jestli to můžu klidně ještě jako rozmyslet, ona, ne, dí, to je jako super.

vlastně s těma dle 18. a vlastně jsem se cítila hrozně dobře. Mělo to hrozně pozitivní jako ohlas od těch lidí. Jako nikdo tomu nevěřil, že jsem to já. A i ty, když jsem to dávala. Byla krásná. A teď, když jsem to dávala na Instačtách, holky psa, jak to je jaká stará fotka. A říkám, ne, ne, ne, to je ty koncvi.

víkendu. A mýmu mančelovi jsem zakázala, aby se přišel na mě podívat a fakt mě to vlastně sralo, že mě neříčel. Prostě klasika moje nerozhodnost. Ale užila jsem se to, takže jsem šla ještě jako ve 40 přehlídků plavek. A jo, já si pamatuju, jak jsi mi to říkala, že to bylo potom porodu s tou milou, takže vlastně, že když ty se trošku cítíš jako hůř, tak vlastně to je takový signál pro všechny firmy, co máte odděvný jako značky, protože Agáta vám půjde zadarmo.

pro dobrý facit. Ne, když se právě cítím líp, teď jsem se cítila dobře. Aha, tak ty to nebylo, že se cítíš blbě. Ty jsi to jenom chtěla potvrdit, že to, že se cítíš dobře, je fakt dobrý. Jo, ale já i po tom porodu s tou Mio jsem se cítila dobře. Akorát na těch fotkách to nevypadalo dobře. Ale jak jsem si fakt přišla, tak jsem to byla 20 kilo.

to prostě ještě se nestihlo zpevnit za ty tři měsíce po tom porodu, ale cítila jsem se dobře, akorát na těch fotkách to tak nevypadalo. Kožopaně ty plavky ti slušely a nechala jsi si je? Ne, ne, ne. Co? Tak já myslela, že honorář byla. Aspoň typo. Já jsem nic nechtěla. Já jsem si to prostě fakt jako tak udělala jako sama pro sebe, pro radost. Protože si myslím, že je důležitý pracovat na svým jako sebevědomí a na svém honorář. A prostě jsem to chtěla.

si jako v sobě říct, že dokážu se ještě sliknout do plovek a jít s osmnáckama. Ty holky, nejvtivnější bylo, že jsem přišla do té šatny a ty holky, dobrý den, dobrý den, jak nejakou babičku. A holky, můžete mít teďka dva leta kasi do sváho přehlítku. No, tak bylo to zábavné. Tak jsem milý.

Babiččina Nemoc a Důstojnost

No dobře, a já teda jenom řeknu takovou tu svojí vsuvku, že jsem tam nebyla vlastně letos na jeře, protože už s babičkou to vypadalo hůř a hůř a hůř a prostě jsem tak jako cítila, že... Vždy chci být spíš někde poblíž té babičky, než jako vlastně... Ještě musím vysvětlit, že umít ten stánek taky stojí jako energie a musí se to opravdu naplánovat a jak to bude vypadat a tak dál. Já nemám kolem sebe nějaký obřítým lidí a spíš tyhle věci ráda řídím.

organizuju sama, takže jsem viděla, že na to kapacitu nemám. Do toho mám ještě teda jednoho společníka, který se schodou okolností dostal do podobné situace, kdy mu prostě onemocněla náhle máma. A vlastně o tom víkendu se stalo to, že jeden den umřela jeho máma a druhej den umřela babička. Takže to byl úplně jako masakr, byli jsme z toho úplně oba dva rozložený a vlastně mi to jako potvrdilo to, že je dobře.

že jsem na to For Beauty teda jakoby chyběla. No a jinak co se týče té babičky, tak vlastně, já ne, mně přišlo, že byla v podstatě tak jako držák. Až na to, že když jsem měla mít tu oslavu narozenin, tak si zlomila v únoru tu nohu. A najednou v tu chvíli po té operaci to šlo prostě náhle hrozně jakoby dolů. Pak, že ušla na tu rehabilitaci, pak si tedy jako přála jít jako domů, to co jsme jako zrealizovali s Pepou, aby to bylo vůbec možný.

No a tam měla jako péči zdravotní sestry, což já teď nevím, jestli ta bára, ta zdravotní sestra je bývalá nebo současná přítelkyně mýho táty, v tom mám trošku guláš, každopádně jsme hledali opravdu profesionu. Takže to bylo nastavené tak, že jsme ji prostě, ona zastavila nebo dala si jakoby neplacanou dovolenou.

A normálně jsme ji jako zaplatili výplatu a že prostě tam teda bude s tou babičkou, že má i jako zkušenosti s těma seniorama a takhle. No a opravdu se jako o ní starala bych řekla dobře, protože... Jí jako i se snažila rozcvičit tohle a babička, když jako přijela domů, tak prostě to bylo jako bezvládný, ležící v podstatě jako by tělo. A ona jí nějakým způsobem trošku jako rozjíbala, že prostě už dokázala mít otevřený.

oči, třeba si srekla trošku polívky a takovýhle, ono to zní někomu třeba banálně, ale byly to opravdu obří v tu chvíli pokroky. Dokonce jsme si mohli třeba i povídat. Já jsem to teda tyhle setkání nedávala na sítě. Je pravda, že jednou jsem tam dala tu fotku, jak se držíme za ruku, ale... Mně to přišlo prostě jako nedůstojný prostě tu chvíli nějak zachycovat prostě na sociální sítě, dávat se storička s babičkou, která prostě už tu dobu nevypadala prostě fit, to prostě nevypadala.

Prostě fakt by mi to přišlo nedůstojný, to prostě nějakým způsobem to, protože jsem byla samozřejmě osočena, že jsem tam jako určitě vůbec nechodila, protože to nebylo na Instagramu, co není na Instagramu. To znamená, že se to nestalo.

Poslední Sbohem a Odkaz Babičky

vůbec banální, že to tady mám vysvětlovat, ale radši pro některý to řeknu. Ale babička se zlepšila, vlastně se naposledy jsi mi říkala. No vlastně, přesně, no... Myslím, že je to přesně týden, co jsme tam byli, že jsem tam vzala i kventyna, protože si přála vidět jako děti. Jenom, že prostě ve chvíli, kdy tam má tu infuzi, jsou tam ty hadičky a tohle, tak jsem se tam bála vzít ty nejmenší děti. A taky jsem se bála, jak budou reagovat, protože si pamatuju babičku, že byla relativně f...

chodila, prostě komunikovala. A teď byla prostě zeslábla, občas měla jako i takový výpadky, že si nás jako nějak pletla, nebo byla... dezorientovaná, nevěděla, kde je a takový, jak člověk není, kde je čas a tak. No a když jsem... přece jenom Quentinovi je 12, tak jsem ho tam prostě vzala a ona na to, na něho strašně jako dobře zareagovala prostě a Quentin mě teda strašně překvapil.

Protože já spíš ho vnímám tak, že nemá úplně v sobě takovou moc velkou dávku empatie. Ale jak viděl prostě tu babičku, tak žil hned za ní. Neřešil žádnou postel, hadičky nic, držel jí prostě za ruku. Holky zbytek celého tohohle dílu a ještě dílu s Ornane Babičkou najdete samozřejmě na Hero Hero. Řekla, že prostě brzo bude malovat se svojí mámou obrazy, která byla malířka. A prostě jsem si říkala, no tak už asi prostě si postupně prostě pro ní nějak asi jakoby jdou.

No a pak se to teda jako by stalo, tak to jsem se úplně prostě složila a hned jsem šla do těch fotek. To nebyla prostě pro mě jenom babička, ale prostě ji spíš vnímám, že byla prostě jak moje máma. A druhý den, co se to teda stalo, tak jsem se jako ujela ty organizace. toho pohřbu a tam jsem prostě zase opět byla zklamaná prostě z toho zbytku té rodiny. Mě bylo tak úplně jako zase hamba, stydno. Je tady všude okolo nás.

Že je jako anděl nad témou strážnej. Mě opravdu hrozně uklidně je ta myšlenka, že je líp. A viděla jsi ji už doma? Jsem fakt strašně ráda, že jsem ty děti měla brzo, že všechny tři děti poznala. Ve finále prostě po ní zbyl opravdu ten odkaz, jak jsem to napsala, že sice babička už není, ale jej odkaz žije v našich dětech dál.

This transcript was generated by Metacast using AI and may contain inaccuracies. Learn more about transcripts.
For the best experience, listen in Metacast app for iOS or Android