Tyúkól#35: Jó, akkor kezdjünk új életet! - podcast episode cover

Tyúkól#35: Jó, akkor kezdjünk új életet!

Feb 06, 20251 hr 4 minSeason 2Ep. 9
--:--
--:--
Download Metacast podcast app
Listen to this episode in Metacast mobile app
Don't just listen to podcasts. Learn from them with transcripts, summaries, and chapters for every episode. Skim, search, and bookmark insights. Learn more

Episode description

Február van, jó eséllyel már mindenki kukázta az újévi fogadalmait. De azért olyan jó lenne valamin változtatni. Fáradtak és nyűgösek vagyunk, kijöttünk a formánkból, egy csomó dolog nyomaszt minket – de hiába a nagy fogadkozások, életmódot váltani legfeljebb fejben könnyű. Min bukunk el? És mi kéne ahhoz, hogy ne bukjunk el?

Vendégünk Enyingi Vivien dietetikus.

BŐVEBBEN:

  • 00:00:00 - Boldog új évet, ki hányszor bukta már el az életmódváltást? Hopp, hát pont a Nutella világnapján vettük fel az adást, Zsuzsi meg is ünnepelte.
  • 00:03:10 - A bűntudatkeltés az nagyon megy. Próbáljuk meg nem szabotálni legalább saját magunkat. Káposztaleves-diéta? Hagyjuk a drasztikus megoldásokat.
  • 00:08:00 - Ja, hogy az egészségünkkel foglalkozni kell. Csak hát az idő, meg energia. Ne egy kapszulától várjuk a varázslatot. Hogy néz ki egy barackpopsi?
  • 00:11:29 - Muszáj megtanulni befelé fókuszálni, nem lehet máshogy változtatni.
  • 00:18:53 - Az van a fejekben, hogy ami egészséges, az rossz ízű. Pedig ennek nem feltétlenül kell így lennie.
  • 00:22:58 - Érdemes becsempészni a zöldségeket és a gyümölcsöket az ételekbe, a legkisebb változás is lehet eredményes.
  • 00:28:33 - Pasta Queen és a durumtészta.
  • 00:31:09 - Hús nélkül is lehet élni és a vegán sportolók sem építik le az izmaikat.
  • 00:35:55 - Biztos, hogy arra kell törekedni, hogy egy alternatíva is olyan legyen, mint az eredeti étel, amiről példázták?
  • 00:39:25 - Mennyi idő kell ahhoz, hogy lássuk az életmódváltás eredményeit?
  • 00:43:15 - Mindenkinek csak egy egészsége van - ez egy elég jó érv, hogy vigyázzunk rá.
  • 00:47:53 - Az édesítőszerek sem jelentenek ultimét megoldást, az aszpartámot például most akarják betiltani. És nem érdemes letagadni azt sem (figyelem, szolgálati közlemény), hogy az édesítők egy része bizony hasmenést (is) okozhat.
  • 00:53:50 - Érdemes barátkozni a természetes cukrokkal és a gyümölcsök természetesen édes ízével. Ez nem egészségtelen, sőt! Ráadásul túltolni sem lehet a fogyasztásukat.
  • 00:59:56 - Fontos tanács: ne hasonlítsd magad másokhoz az életmódváltás útján!
  • 01:01:00 - A következő adásban a nők elleni erőszakkal, az erőszakbűncselekményekkel és az ehhez kapcsolódó rendszerszintű problémákkal fogunk foglalkozni. 

Hasznos linkek és olvasnivalók:

Címlapkép: Kiss Bence/444

See omnystudio.com/listener for privacy information.

For the best experience, listen in Metacast app for iOS or Android